Microsoft назавжди відмовилась від Windows 10

Технології не стоять на місці, а постійно розвиваються, стаючи все краще й краще з кожним днем. Заради цього постійно впроваджуються різноманітні нововведення в ті чи інші розробки, в тому числі комплектуючі, щоб зробити їх краще. Ось вже більш ніж 10 років весь світ використовує архітектуру процесорів x86 для комп’ютерів, ноутбуків, моноблоків та аналогічних електронних пристроїв. Процесори на базі такої випускають Intel і AMD, і якщо остання хоча б дійсно щось покращує, то перша швидше знаходять нові способи викачування грошей з користувачів, не пропонуючи їм реального приросту в продуктивності. Якщо раніше потужність чіпів цього бренду збільшувалася вдвічі кожен рік, то за останні два роки вона сумарно зросла не більше ніж на 15%, і це мізерно мало за мірками технічного прогресу.

Це одна з причин, чому Apple вирішила відмовитися від співпраці з Intel і перейти на свої власні процесори, що працюють на базі архітектури ARM. Перші комп’ютери Mac з такими вийдуть вже в кінці цього року, коли всі бажаючі зможуть здійснити їх покупку, бо вони надійдуть у вільний продаж по всій земній кулі. Такі пристрої запропонують вкрай високу автономність, неймовірно велику продуктивність, зовсім невеликий нагрів корпусу і ряд інших переваг, про всі з яких подробиць поки що ще немає. З усім тим, разом з переходом на нову архітектуру процесорів на «яблучних» комп’ютерах стане неможливо використовувати Windows 10 в якості додаткової операційної системи.

На тлі такого важливого для всієї індустрії події, як відмова Apple від Intel і архітектури x86, висловитися вирішив представник Microsoft. За його словами, компанія не поширює публічні повноцінні складання десятої «вінди» в збірці ARM, надаючи її тільки OEM-виробників, тобто таких компаній, які готові прямо «з коробки» встановлювати її на комп’ютери, ноутбуки та інші пристрої. При цьому, як було відзначено, бренд не збирається робити ніяких винятків з цих правил зараз і в найближчому майбутньому. Таким чином, простіше кажучи, користувачі нових Mac на чіпах Apple Silicon (ARM) залишаться без Windows 10, тому що встановити її виявиться просто неможливо, принаймні зробити це легальним способом ніяк не вийде.

На практиці все це означає, що власники нових комп’ютерів Mac на ARM, а перші з таких вийдуть вже в кінці цього року, не зможуть користуватися будь-якою операційною системою, крім як macOS 11 Big Sur, тому що жодна Windows 10, а також будь-яка стара ОС компанії Microsoft, працювати не зможе. Само собою, що такого роду відомості гарантовано засмутять дуже багатьох користувачів, адже виконати деякі завдання через відсутність спеціалізованого софту під десяту «вінду» просто неможливо ніяким чином, тому власникам комп’ютерів Apple доводиться перемикатися на десяту «вінду». Власники нових Mac такої можливості повною мірою позбавлені, принаймні на початковому етапі точно.

Враховуючи, що за ARM варто майбутнє, а Microsoft навіть не планує серйозно розвивати цей напрям, фактично компанія назавжди поховала дану операційну систему.