Мітингувальники в Киргизстані захопили Білий Дім і звільнили з СІЗО екс-президента Атамбаєва

Тим часом, нинішній президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков в Бішкеку проводив діалоги з усіма політичними силами

Алмазбек Атамбаєв
Sputnik

У столиці Киргизстану Бішкеці учасники акції протесту проти результатів парламентських виборів у ніч на 6 жовтня захопили Білий дім — адміністративну будівлю, в якій працюють парламент, апарат президента і сам глава держави. Про це повідомляє Sputnik Киргизстан.

Після спроби штурму воріт Білого дому почалися сутички між міліцією і мітингувальниками, які тривали кілька годин. Вночі мітингувальники увійшли до Білого дому”, – йдеться в повідомленні.

Потім частина демонстрантів попрямувала до ДКНБ, щоб звільнити екс-президента Алмазбека Атамбаєва. У підсумку Атамбаєва випустили з СІЗО ГКНБ.

Тим часом, нинішній президент Киргизстану Сооронбай Жеенбеков перебуває в Бішкеці. Його прес-секретар Толгонай Стамалієва повідомила, що президент на робочому місці в будівлі Жогорку Кенеша був до 2 години ночі, проводив індивідуальні діалоги з усіма політичними силами. Він розраховує на розсудливість організаторів акції протесту.

Нагадаємо, 5 жовтня в столиці Киргизстану, Бішкеку, почалися акції протесту із закликами анулювати результати виборів 4 жовтня. На мітинг вийшли кілька тисяч людей, демонстранти намагалися штурмувати парламент і палац президента. Мітингувальники заявляють, що голосування 4 жовтня сфальсифікували шляхом підкупу виборців, використання адмінресурсу та інших порушень.

Джерело