МОЗ переадресував “на місця” питання про обіцяні надбавки медикам

Читати новину: Російською

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив причину затримки збільшених виплат медикам, які працюють з пацієнтами з коронавірусом. За його словами, проблеми виникають на місцях, повідомляє Абзац.

На сьогоднішньому брифінгу Степанова заявив, що “уряд перерахував у регіони всі кошти, але затримки виникають вже на місцях”. Міністр підкреслив, що вже відреагував на ситуацію: направив листи головам облдержадміністрацій, щоб вони відзвітували по кожній медустанові.

Степанов також підтвердив, що до МОЗ приходять скарги від лікарів, які працюють з коронавірусними хворими, але не отримують обіцяну повішену до 300 відсотків заробітну плату.

“Зараз ми отримуємо сигнали, що ці виплати не були здійснені в повному обсязі з вини або органів місцевої влади, або головлікарів лікарень. Почали маніпулювати з виплатами… прораховувати чи то погодинно або ще якось. Це неприпустимі речі. Підкреслюю, що всі без винятку виплати повинні здійснюватися в повному обсязі”, – сказав урядовець.

Степанов підкреслив, що місцева влада та головні лікарі повинні будуть надіслати до МОЗ звіти про те, які суми і яким працівникам, які лікували пацієнтів з COVID-19, були виплачені.

Зазначимо, що станом на ранок 2 травня в Україні підтверджено 11 411 випадків зараження коронавірусом, 279 з них летальні. При цьому серед заражених – понад 2250 осіб – медики; є серед них і загиблі. У МОЗ лікарям та молодшому медичному персоналу, який працює в лікарнях, де лікуються пацієнти з COVID-19, обіцяли збільшення зарплати на 300%. Однак медики свої гроші так і не отримали.

Так, 1 травня в Івано-Франківську працівники екстреної медичної допомоги провели попереджувальну акцію протесту під стінами лікарні після того, як не отримали надбавку до зарплати.

Втім, затримки з виплатами спостерігаються не лише в регіонах, а й у Києві, зокрема у Міській клінічній лікарні №8. 30 квітня співробітники закладу вийшли на акцію протесту через зарплату в 3-5 тисяч гривень в умовах коронавірусу.

Медики заявили, що у лікарні потенційно можуть бути заражені близько 50 співробітників. Більш того, у двох їхніх колег вже підтверджено вірус. Згодом у КМДА заявили, що “після вихідних в медустанову приїдуть чиновники для того, щоб вести діалог з медиками”.