МОЗ вимагає посилити контроль за дотриманням карантинних правил

Читати новину: Російською

Міністерство охорони здоров’я України звернеться до відповідних органів щодо посилення контролю за дотриманням карантинних обмежень. Про це під час брифінгу 26 червня заявив голова МОЗ Максим Степанов, повідомляє Абзац.

Він підкреслив, що насамперед це стосуватиметься громадського транспорту, торговельних та інших закладів, “де існує великий ризик інфікування”.

“Різкий ріст інфікування коронавірусом в Україні пов’язаний з ігноруванням громадянами рекомендацій МОЗ. Масковий режим, соціальна дистанція та користування антисептиками зменшують ризик інфікування”, – зазначив Степанов.

Він нагадав, що за минулу добу в країні зафіксовано черговий антирекорд за кількістю нових випадків зараження. “Така тенденція простежується вже понад два тижні”, – підкреслив міністр.

Водночас він повідомив, що в Україні показник смертності від коронавірусу складає 2,6%. Найбільше людей померло в Чернівецькій (178) та Львівській (126) областях. В Київ кількість летальних випадків досягла 102. Для прикладу, у Німеччині смертність від COVID-19 складає 4%, у США — 5%, у Франції — 18%, а в Іспанії — 9,5%.

Раніше Степанов заявляв, що лікарні вже почали ретельну підготовку до ймовірної другої хвилі COVID-19. Він підкреслив, що «в деяких областях України вона буде неминучою».