Ми до вас, професоре. “Куратор” з СБУ навідався до відомого науковця через мітинг проти Шкарлета

Читати новину: Російською

Співробітник Служби безпеки України прийшов до старшого наукового співробітника Інституту фізики НАН України Антона Сененка, щоб дізнатися подробиці щодо акції протесту проти новопризначеного в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета. Дивний візит “куратора з СБУ” відбувся 26 червня, наступного дня після призначення Шкарлета Урядом на чолі з Денисом Шмигалем.

За словами Сененка, співробітник спецслужби цікавився тим, хто був організатор акції, чи не сплачувалися її учасникам кошти, хто ще був на мітингу. Подробиці зустрічі з СБУшником Сененко описав на своїй сторінці у Facebook. Абзац публікує повну версію поста науковця без коментарів, даючи читачам можливість самостійно зробити висновки щодо ситуації.

Слід зазначити, що ані пресцентр СБУ, ані пресслужба МОН заяву Сененка поки що не коментують. Прізвище “куратора з СБУ” науковець не назвав.

Міністр-плагіатор

Біля Верховної Ради 18 червня пройшла акція протесту проти призначення новим міністром освіти колишнього “регіонала”, поплічника одіозного ексміністра Дмитра Табачника Сергія Шкарлета. Протест відбувся після того, як прем’єр-міністр Шмигаль вніс його кандидатуру на розгляд Верховної Ради. Серед тих, хто виступив проти Шкарлета, було багато науковців.

Профільний комітет Верховної Ради не підтримав кандидатуру Шкарлета на пост міністра освіти і науки. Втім, у четвер, 25 червня, Кабмін призначив Шкарлета заступником міністра та виконувачем обов’язків міністра. Раніше цю посаду обіймала Любомира Мандзій, яку уряд повернув на посаду заступника міністра освіти. Після цього заступник міністра освіти Єгор Стадний написав заяву про звільнення, повідомив Укрінформ.

Сергію Шкарлеті 47 років, він доктор економічних наук, професор, заслужений діяч науки та техніки України.

З травня 2010 року – ректор Чернігівського національного технологічного університету. Лауреат Державної премії України в галузі освіти 2017 року за роботу «Науково-теоретичні, методичні та технологічні аспекти комплексної IT-підтримки діяльності інноваційного університету», пише Zaxid.net.

З 2010 до 2015 року Шкарлет був депутатом Чернігівської обласної ради від Партії регіонів. У 2015 році спробував знову стати депутатом облради, цього разу – від «Блоку Петра Порошенка», однак програв.

6 червня проєкт «Дисергейт», який займається пошуком плагіату, опублікував статтю, у якій навів докази академічної недоброчесності Шкарлета. Учасники антиплагіатної спільноти «Дисергейт» знайшли плагіат у статті за одноособовим авторством Шкарлета, а також у колективній монографії, до створення якої він долучився.

«Одну статтю, переписуючи в монографію, трохи змінили (“бюджетний процес” замінили на “бюджетну політику”). Другу вставили повністю. А над своєю “науковою статтею” Сергію Шкарлету, озброєному дуже відомим методом “заміни шоколаду на м’ясо”, довелося трохи попітніти: “промисловий потенціал” замінити на “стратегічний потенціал”, “промисловість” на “економіку”, “нашу думку” на “наш погляд”», – зазначили антиплагіатори.

Сам Шкарлет з цього приводу зазначив наступне: «Якщо ви подивитесь, що там написано. Це колективна монографія. А що таке плагіат? Плагіат – це запозичення наукової новизни та її формування. Там з 200 сторінок знайшли дві сторінки, де посилання загальне на Бюджетний кодекс. Бюджетний кодекс – це загальноприйняті речі, я навіть коментувати не хочу. Всіх, хто це пише, можна шукати скрізь і всюди, тоді будь-який коментар, будь-яку публіцистичну статтю можна розцінювати як плагіат».

Зауважимо, що у п’ятницю, 26 червня, під будівлею Міністерства освіти і науки пройшла чергова акція протесту проти призначення Шкарлета заступником міністра освіти й в.о. міністра. Деякі активісти стояли з плакатами: “Шкарлет – кращий студент Табачника”, “Ні деградації! Шкарлет – це зашквар”.