МЗС Білорусі викликало посла України через указ Зеленського щодо білоруських айтішників

4 жовтня Зеленський підписав указ Про заходи щодо залучення ІТ-фахівців з Білорусі


З відкритих джерел

Міністерство закордонних справ Білорусі викликало посла України Ігоря Кизима через указ Президента Володимира Зеленського про спрощення переїзду в Україну ІТ-фахівців з Білорусі. Про це повідомляє прес-служба МЗС Білорусі.

“14 жовтня 2020 р. до Міністерства закордонних справ Республіки Білорусь викликаний посол України в Республіці Білорусь І. Кизим. Українському дипломату вручена нота МЗС, в якій білоруська сторона висловлює заклопотаність прийняттям Указу Президента України “Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь”, який в порушення загальноприйнятих правових норм поширює свою дію виключно на громадян сусідньої держави”, — йдеться в заяві.

У МЗС Білорусі зазначили, що “зазначений правовий акт не можна трактувати по-іншому, як явно недружній і дискримінаційний крок української сторони, що межує з втручанням у внутрішні справи Республіки Білорусь”.

“Прийняття вищезгаданого Указу підриває довіру в двосторонніх відносинах” і йде врозріз з низкою двосторонніх угод, додали в білоруському зовнішньополітичному відомстві.

“У зв’язку з цим українській стороні настійно рекомендовано вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов’язань у відносинах з Білоруссю”, – йдеться в заяві МЗС Білорусі.

Нагадаємо, 4 жовтня Зеленський підписав указ Про заходи щодо залучення ІТ-фахівців з Білорусі.

Джерело