МЗС “нагадало” Зеленському, хто винен в Одеській трагедії

Читати новину: Російською

Держава має зробити все для ефективного та неупередженого розслідування подій, які сталися 2 травня 2014 року в Одесі. Про це у річницю трагедії заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє Абзац.

“Сьогодні в нашому суспільстві є низка болючих запитань, які потребують чесних відповідей. “Хто винен у трагедії 2 травня 2014 року?” – одне з них. Переконаний, що держава має зробити все, щоб забезпечити ефективне та неупереджене розслідування всіх обставин того жахливого дня. Кожен з нас має зробити все, щоб подібне більше ніколи не повторилося”, – написав Зеленський на своїй сторінці в Facebook.

Він також зазначив, що “наш спільний виклик – разом зробити все, щоб люди в Україні більше ніколи не гинули заради ідеологічних чи політичних цілей”.

Своєю чергою МЗС України не має сумнівів у тому, що за Одеською трагедією безпосередньо стоїть Росія. В офіційному коментарі зовнішньополітичне відомство зазначило: “Єдиною стороною, яка відверто не зацікавлена у встановленні об’єктивної картини трагічних подій в Одесі та причин, які призвели до трагедії, є Росія”.

“Москва не лише переховувала одного з головних фігурантів розслідування, колишнього заступника начальника ГУ МВС Одеської області Д. Фучеджі, але й, за наявною інформацією, надала йому громадянство РФ і відмовила Україні у його екстрадиції”, – повідомило МЗС.

В міністерстві нагадали, що під час переговорів щодо звільнення утримуваних осіб “Росія наполягала на видачі щонайменше 9 осіб, які брали пряму чи опосередковану участь в організації масових заворушень в Одесі”.

В МЗС підкреслили, що саме напад озброєних та екіпірованих екстремістів під російськими прапорами на мирну демонстрацію за єдність України “став спусковим гачком для подальших подій і призвів до перших жертв”.

“За результатами розслідувань […] до суду скеровано 37 обвинувальних актів. Стосовно трьох осіб судами винесено обвинувальні вироки. Державне бюро розслідувань здійснює окреме досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо можливої причетності спецслужб РФ до організації заворушень в Одесі”, – зазначили в МЗС України.

Розкритикував позицію Зеленського щодо обставин 6-річної давності в Одесі й колишній в’язень Кремля, режисер Олег Сенцов.

“Якщо голові держави потрібно роз’яснювати про те, хто винен в трагедії 2 травня, то незабаром в нього можуть виникнути сумніви в тому, хто вбив Небесну Сотню та розпочав війну на Донбасі”, – написав він у Facebook.

Довідка. 2 травня 2014 року в Одесі під час масових заворушень загинули, за офіційними даними, 48 осіб і понад 200 зазнали поранень, більшість загинули під час пожежі у Будинку профспілок. Правоохоронними органами розпочато близько десятка кримінальних проваджень, в тому числі щодо подій на Грецькій площі, де сталися перші криваві сутички між проросійськими й проукраїнськими активістами.