На Бірючому генічани вшанували пам’ять загиблих моряків

Сьогодні, 22 червня, рано-вранці делегація генічан у складі міського голови Олександра Тулупова, секретаря міськради Юрія Кукси, члена міськвиконкому Геннадія Осьмака, Благочинного Генічеського району Івана Щербана, громадського активіста Богдана Казнавецкого, художниці Лілії Конєвої та представника ЗМІ Марини Осьмак вирушили на острів Бірючий, щоб вшанувати пам’ять моряків, загиблих під час десантної операції 9 квітня 1944 року.

Після визволення Генічеська 30 жовтня 1943 року німці відступили в бік Арабатської Стрілки та ще довгих 5 місяців тримали там оборону. А вже у квітні 1944 року почалося звільнення Арабатки. Допомогу бійцям Червоної армії надали генические рибалки, які на своїх баркасах переправили десантників з острова Бирючий на Арабатську Стрілку в тил ворогові.

Фашисти чинили шалений опір на укріплених позиціях. 12 загиблих десантників поховані на Бірючому, де в 1967 році встановили пам’ятник. “Третій рік поспіль ми вирушаємо на Бірючий, де покладаємо вінки пам’яті загиблим морякам і рибалкам. Відвідуємо кладовище, де поховані наші захисники та говоримо їм спасибі від імені всіх жителів Генічеська“, – зазначив міський голова Олександр Кожухів.

В цьому році з-за карантинних обмежень поїздка 8 або 9 травня була неможлива. Тому делегація вирушила на Бірючий в день нападу фашистської Німеччини на колишній Радянський Союз. У відкритому морі члени делегації спустили на воду вінок в пам’ять про загиблих моряків і рибалок. Ще один вінок поклали на старовинному кладовищі острова Бирючий біля пам’ятника на місці поховання 12-ти десантників. Благочинний Генічеського району Протоієрей Іоанн Щербан відслужив панахиду за загиблими захисниками.

Як зазначив Олександр Кожухів, раніше Генічеський міська рада убезпечив від тварин заповідника територію покинутого кладовища. Також була встановлена нова меморіальна дошка з іменами загиблих воїнів. А в найближчих планах – провести реконструкцію самого пам’ятника, який з-за впливу часу почав руйнуватися. Новий візит