На гірськолижному курорті Швейцарії сотні британців втекли з-під карантину

У зв’язку з поширенням в Британії нового варіанту коронавірусу влада Швейцарії ввела карантин для туристів, які прибули зі Сполученого Королівства, проте ті вважали за краще потайки повернутися на батьківщину


swissinfo.ch

Сотні британців, які збиралися провести відпустку в швейцарському курортному містечку Верб’є, потайки покинули свої готелі. Це сталося після того як місцева влада розпорядилася відправити всіх прибулих зі Сполученого Королівства туристів на десятиденний карантин, повідомляє The Guardian

Після виявлення нового штаму Covid-19 у Великобританії влада Швейцарії оголосила, що всім людям, які прибули з Великобританії після 14 грудня, необхідно буде самоізолюватися протягом 10 днів з дати прибуття.

Новини за темою: Понад 20 країн світу припиняють авіасполучення з Британією через новий штам Covid-19: ЄС збирає екстренне засідання

Нові правила карантину також поширювалися на сотні британських туристів, які планували провести різдвяні канікули у Верб’є. Швейцарській владі вдалося відстежити 420 відвідувачів з Великобританії, яким було наказано відправитися на карантин. Однак принаймні половина цих туристів покинули курорт”підпільно”. 

За його словами, власники готелю помітили від’їзд своїх британських гостей тільки після того, як ті “не відповіли на дзвінки зі своїх номерів” або “не з’їли приготовані для них страви”. 

“Оскільки польоти між Швейцарією і Великобританією були скасовані з неділі 20 грудня, спочатку було неясно, куди пропали туристи”, – представник адміністрації муніципалітету Багнес Жан-Марк Сандос.

Новини за темою: Після Великої Британії ще низка країн заявила про виявлення нових штамів Covid-19. Чим вони відрізняються та наскільки небезпечні?

Згодом виявилося, що деякі з них виїхали до Франції. Там також закриті гірськолижні курорти, проте люди хоча б можуть вийти на свіже повітря.

Зазначається про “прояв ксенофобії” щодо британців з боку інших туристів. Будь-яка людина, яка говорить по-англійськи, викликає підозру. 

Нагадаємо, що новий штам коронавірусу VOC 202012/01, який вперше був виявлений у Великобританії, зафіксували в Швейцарії. Новий штам коронавірусу підтверджено у трьох осіб. У двох пацієнтів його виявили кілька днів тому, у третього – в суботу, 26 грудня.

Джерело