На космодромі Куру усувають наслідки витоку палива з розгінного блоку «Фрегат»

Стало відомо про те, що зараз російські фахівці ліквідовують наслідки витоку токсичного палива з розгінного блоку «Фрегат», який знаходиться на космодромі Куру у Французькій Гвіані. Про це повідомило «РИА Новости» з посиланням на пресслужбу державної корпорації «Роскосмос».

«Це досить тривала процедура, але після неї з’явиться можливість визначити шляхи усунення проблеми», — прокоментував дане питання представник пресслужби «Роскосмосу».

Нагадаємо, 21 травня в місці зберігання розгінного блоку «Фрегат» спрацювала система виявлення парів окислювача, який є токсичним азотним тетраоксидом. На початку цього місяця на космодром Куру були доставлені російські фахівці, які здійснили огляд розгінного блоку і визначили обсяг необхідних робіт, які дозволять усунути наслідки витоку.

Несправність була виявлена в розгінному блоці «Фрегат», який планувалося використовувати разом з ракетою-носієм «Союз-СТ-А» для запуску в космос супутника ОАЕ Falcon Eye-2. Запуск апарату був запланований на березень цього року, але був відкладений із-за проблем з тим же розгінним блоком, який у підсумку вирішили замінити запасним. В середині березня робота космодрому Куру була припинена через пандемії коронавірусу, тому запуск Falcon Eye-2 було відкладено до жовтня. Через перенесення пуску російським фахівцям довелося злити паливо з «Фрегату», після чого вони повернулися в Росію.

Нагадаємо, з 2011 року з майданчика космодрому Куру було проведено 23 пуску російських ракет-носіїв «Союз», під час одного з яких у 2014 році європейські навігаційні супутники Galileo були доставлені на не розрахункову орбіту.