На порядку денному Ради немає зміни постанови про місцеві вибори, – Разумков

Питання про зміну постанови про місцеві вибори також не обговорювалося і під час засідання фракції “Слуга народу” в понеділок

Дмитро Разумков
З відкритих джерел

За словами спікера українського парламенту Дмитра Разумкова, на порядку денному Верховної Ради відсутня зміна постанови про місцеві вибори. Про це Разумков повідомив в ефірі “Свободи слова” на ICTV, передає “РБК-Україна”.

“На порядку денному цього немає. Є деякі аспекти, які впливають на позицію, яка була вказана в цей день… Сьогодні внести такі зміни до постанови – це поставити під сумнів весь виборчий процес”, – сказав Разумков.

За його словами, питання про зміну постанови про місцеві вибори також не обговорювалося і під час засідання фракції “Слуга народу”, яке проходило в понеділок.

Нагадаємо, заступник керівника Адміністрації президента Росії Дмитро Козак, після переговорів у Берліні в “нормандському форматі” на рівні політичних радників 11 вересня, повідомив про згоду України відкоригувати постанову про місцеві вибори в країні.

Проте керівник офісу президента Андрій Єрмак заявив, що Україна на зустрічі політичних радників лідерів “нормандської четвірки” в Берліні не давала обіцянок змінити постанову про місцеві вибори, а лише поінформувала про наміри Верховної Ради розглянути відповідний документ.

Йдеться про законопроект нардепа від “Слуги народу” Олександра Качури, який був зареєстрований в Раді 28 липня. Законопроект стосувався проведення виборів до Донецької та Луганської обласних рад на підконтрольній Україні території.

Раніше запрошені в ТКГ представники ОРДЛО звинуватили Україну в порушенні мінських угод після призначення Радою місцевих виборів на 25 жовтня. Вони вимагали, щоб вибори також були проведені на окупованих територіях Луганської та Донецької областей.

Як відомо, Верховна Рада призначила місцеві вибори на 25 жовтня. Місцеві вибори не можна провести в ОРДЛО, але в цьому році Центральна виборча комісія оголосила про нові обмеження в Донецькій і Луганській областях, зокрема в тих населених пунктах, які є підконтрольними українському уряду. У Луганській області це 8 громад, у Донецькій – 10.

Джерело