Нардепи знайшли у висловах Фокіна держзраду і вимагають від Зеленського його звільнення

Читати новину: Російською

Народні депутати декількох парламентських фракцій звернулися до президента Володимира Зеленського із вимогою звільнити Вітольда Фокіна з Тристоронньої контактної групи з врегулювання ситуації на Донбасі, інформує Абзац.

Як повідомила представниця “Європейської солідарності” Ірина Геращенко, приводом для звернення стали останні заяви Фокіна щодо російсько-української війни.

“Європейська Солідарність” разом із колегами з “Голосу”, “Батьківщини” та інших депутатських фракцій звернулися до ОПУ з вимогою негайного звільнення Фокіна з ТКГ. Після сьогоднішніх маразматичних і зрадницьких заяв цього радянського політичного пенсіонера, що він і досі не бачить війни РФ проти України на Донбасі, ми вимагаємо звільнити його негайно”, – написала Геращенко у Facebook, додавши фотокопії відповідного звернення і підписів під ним.

Також нардепи у своєму зверненні вимагають порушити проти Фокіна кримінальну справу, за ст. 111 ККУ (“Державна зрада”).

Зауважимо, сьогодні, 29 вересня, заступник голови української делегації у ТКГ 87-річний Вітольд Фокін заявив, що не бачить підтверджень того, що на Донбасі йде війна між Україною та Росією.

“Я не політик. Зробити якесь визначення цього я не можу. Бо жодного підтвердження того, що там ведеться війна між Україною та Росією, поки що я не бачу”, – сказав він під час засідання Комітету Верховної Ради з державного будівництва

Він підкреслив, що проти Збройних сил України на Донбасі воюють найманці з майже 30 країн світу, зокрема за активної підтримки Російської Федерації.

Також він залишився при своїй думці щодо необхідності проведення місцевих виборів на окупованих територіях і оголошення тотальної амністії.

Примітно, що на минулому тижні Фокін заявляв про готовність залишити свою посаду у ТКГ через місяць.

,