Народні прикмети: кого 30 квітня слід остерігатися поганим людям

Читати новину: Російською

У церквах 30 квітня традиційно шанують святих Зосиму і Саватія, як покровителів бджіл і заступників бджолярів. В народі про цей день складено чимало прислів’їв та прикмет, пов’язаних з цими комахами, пише Абзац.

Раніше спостерігали за комахами, які розліталися на первоцвіти: “На який хліб пішла бджола — той на зерно буде гарний”. Також судили й про те, як вони пережили зиму: “Мало убуло бджіл – до врожаю гречки”.

Після того, як бджіл випускали на волю, ставили посеред пасіки стіл, накривали його скатертиною. Викладали на стіл хліб і сіль, черепок з жаром, Богоявленську воду, а також свічку, яка залишилася після заутрені від Великодня. Селяни 30 квітня молилися Зосиму і Саватієві, обходили пасіки із запаленою свічкою, а після цього окропляли всі святою водою.

Найпопулярнішими прислів’ями на Зосима були: “Без бджіл (тобто без воску) поп і обідні не служить”; “Мала-мала бджілка, а більше великого знає”; “Щоб бджіл водити, треба серцем любити”; “Для доброго бджоляра немає поганого року”; “Добру людину і бджола не жалить”.

А сам бджолиний продукт – мед, у цей день, вважався найважливішими ласощами. Вважали, що бджола ніколи не вжалить добру людину, а от поганим слід бути насторожі. У цей день господині традиційно готували страви з медом.

Народні прикмети на 30 квітня:

Квітки яких рослин і дерев бджоли вже облюбують – такий і врожай буде

Якщо 30 квітня посіяти петрушку і моркву, то вони, за прикметами, дадуть гарний урожай

Бджоли сіли на квітучу вишню – плоди не вродять

На який хліб 30 квітня сяде бджола – такий і врожай буде.