Народні прикмети: як 29 квітня “заговорюють” овочі

Читати новину: Російською

Сьогодні, 29 квітня, у церкві згадують трьох сестер: Хіонію, Агапію, Ірину (Аріну). Згідно з переказами, три дівчини разом з іншими благочестивими християнками, ховалися від язичників, які їх переслідували. Коли ж жінок зловили й привели до суду, то імператор Діоклетіан намагався змусити їх відректися від віри.

У результаті відмови, Хіонію й Агапію стратили, а Ірину відправили до будинку розпусти. Однак там до неї ніхто не наважився навіть доторкнутися. Згодом, мученицю також стратили.

Народні прикмети на 29 квітня

До цього часу водойми входили в постійні річища, через що залишалися розмиті береги. Боячись, що берег може обрушитися, люди говорили: “Аріна – увірви берега!”.

29 квітня – сприятливий день для початку розсади. Практично для кожного овоча був свій заговор. Приміром, про капусту говорили: “Не будь голінаста, будь пузата; не будь порожня, будь туга; не будь красна, будь смачна”.

Вважалося, що 29 квітня необхідно працювати на городі. Білили дерева, садили овочі. Говорили, що якщо капусту посадити на Аріну, то вона виросте соковитою, смачною і великою.

Щоб капустяні качани вродили міцними і тугими, перший посаджений 29 квітня паросток потрібно було накрити чавунцем, а потім – великим горщиком. Зверху його покривали білою скатертиною і придавлювали каменем. Також 29 квітня вимовляли змови. Селяни зазвичай встромляли в грядки кропиву для того щоб захистити капусту від паразитів. Також перерізали навпіл і закопували в грунт черв’яка, якого побачили на грядці. До 29 квітня зацвітала вільха, намагалися посадити гречку в цей час.

В цей день вважалося:

Зацвіла вільха – можна сіяти гречку

Ліщина “запалала” – прикмета до того, що ліс пора садити

Яри “грають”, а потім підмерзають – перешкод урожаю буде багато.