Названо лауреатів Венеційського кінофестивалю – 2020

“Золотого лева” отримав фільм “Земля кочівників” із Френсіс МакДорманд у головній роліinstagram.com/labiennale

На 77-му Венеціанському кінофестивалі, який цього року проходив з 2 по 12 вересня, оголосили переможців. Головою журі була Кейт Бланшетт, а захід через пандемію влаштовували в напівпорожньому приміщенні – гості були в масках і дотримувалися соціальної дистанції.

Як повідомляється у Twitter кінофестивалю, головний приз – “Золотого лева” – отримав фільм” Земля кочівників” американської режисерки китайського походження Хлої Чжао. Головну роль у ньому виконала Френсіс МакДорманд. У прокат стрічка вийде в грудні цього року.

Гран-прі фестивалю дістався трилеру Мішеля Франко “Новий порядок”.

П’єрфранческо Фавіно визнано найкращим актором за роль у фільмі “Наш батько” режисера Клаудіо Ноче. А нагороду за найкращу жіночу роль взяла Ванесса Кірбі, яка зіграла у фільмі “Фрагменти жінки” режисера Корнеля Мундруцо.

“Срібний лев” за найкращу режисуру дістався фільму “Дружина шпигуна” Кійосі Куросави.

Приз за найкращий сценарій отримав Чайтанья Тамхан за стрічку “Учень”.

Зазначимо, що фільм української режисерки Наталії Ворожбит “Погані дороги” отримав нагороду Verona Film Club Award у паралельній програмі Венеційського кінофестивалю “Тиждень критики”. Verona Film Club Award вручається “найбільш інноваційній стрічці на конкурсі”. “Погані дороги” – дебютний фільм драматурга Наталії Ворожбит, поставлений за її однойменною п’єсою. Стрічка нараховує п’ять окремих новел про відносини людей, понівечених війною. Українська прем’єра очікується восени 2020 року. 


facebook.com/natalia.vorozhbyt

Головну нагороду “Тижня критики” у Венеції отримала стрічка “Привиди” режисера Азри Деніз Окуай.

Крім того, Тільда Свінтон і Енн Хуей отримали почесних “Золотих левів” Венеційського кінофестивалю.

Джерело

Залиште відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.