Нейромережа відновила відео бесіди Буффало Білл і вождя «Залізного хвоста» з племені сіу

Штучний інтелект активно допомагає людству знайомитися зі своїм минулим. Ентузіасти, митці та вчені останнім часом відновили за допомогою нейромереж портрети видатних особистостей, змоделювали образ людини з Кам’яного століття і продемонстрували можливий вид «ожила» Статуї Свободи. Ще одним варіантом використання високих технологій стало відновлення художником Меттом Лафри з використанням мощі нейромереж фільму шоу Вільяма Коді прозваного «Буффало Біллом» з вождем племені Оглала -Лакота (групи племен сіу) на прізвисько «Залізний хвіст».Відео «Зустрічі Буффало Білла і вождя Залізного Хвоста» було знято понад століття тому в 1910 році та в оригіналі програвалося зі швидкістю трохи нижче 19 кадрів в секунду. Після опрацювання відеозапису з використанням штучного інтелекту, відео можна переглядати на сучасній швидкості 71 кадр в секунду.

Технології початку минулого століття передбачали використання під час знімання ручного механізму для переміщення кіноплівки. В результаті було неможливо забезпечити рівномірну швидкість обертання, що і породжувало ривки під час відтворення хроніки тих років.

Представлена на виставці «My Colorful Past» (Моє барвисте минуле) Меттом Лафри відеозапис з Буффало Біллом в оригіналі має тривалість менше ніж хвилину. Алгоритм нейромережі пропрацював первинний відеоматеріал протягом 40 годин і створив тисячі нових кадрів для забезпечення рівної, без ривків відео.