Нейромережі відновили образи Наполеона, Ван Гога, а також статуї Свободи

Отримавши в руки потужний інструмент штучного інтелекту, ентузіасти почали негайно перевіряти можливості нейронних мереж при вирішенні самих екзотичних завдань. Зовсім недавно ІІ продемонстрував динамічну посмішку Мони Лізи, а користувач Reddit під ніком @basu68 вже поспішає оприлюднювати зовнішній образ статуї Свободи, Наполеона і злочинця з Дикого Заходу, відтвореного з використанням всієї потужності новітньої технології.

Спосіб відновлення фотографічних образів історичних, міфічних і техногенних персонажів не відрізняється оригінальністю. Нейромережа отримує у своє розпорядження всі відомі зображення конкретного діяча, на підставі яких і створюється найбільш оптимальний з точки зору ІЇ образ персонажа. У хід йдуть портрети, старі розмиті фотографії, а також зображення статуй і графічні малюнки. Нейронна мережа не знає, яким чином працювати з одягом, тому у відновлених зображеннях використовуються речі, запозичені з оригінальних картин.

В результаті на підставі однієї відомої науці фотографії Ван Гога в 19 років, численних автопортретів і портрета створеного іншому майстра, був відтворений цілком впізнаваний фотографічний образ видатного художника.

На підставі відомих портретів була згенерована і фотографія британської королеви Єлизавети I, правління якої в шістнадцятому столітті вивів Англію в ранг наддержави того часу.

Імператор Наполеон, неодноразово перекраювавши карту Європи, відтворений на підставі самих відомих портретів свого часу.

У галереї @basu68 поряд з видатними особистостями з’являється і злочинець Біллі Кід, пристрелений шерифом у 21 рік, у ході переслідування за численні вбивства. Образ одного з перших злочинців, оголошених у США у федеральний розшук, відтворений на основі єдиної фотографії.

Переходячи з реального в міфічний та ігровий світ ШІ зміг відтворити зовнішній вигляд Статуї Свободи, натурницею при створенні якої за легендою стала вдова засновника знаменитої компанії Зінгер.

Отримав своє фото і втілений у скульптуру знаменитим Мікеланджело біблійний цар Давид, який готується перемогти Голіафа.

Також нещодавно нейронна мережа Artbreeder піднесла подарунок геймерам у свій час що захоплювалися знаменитої серії Doom. ІІ створив фотографію головного героя шутера – морського піхотинця Думгая, відомого як Кат Року.