Нова Зеландія роками намагалася депортувати нападника з Оклендського ножа

Судові документи ідентифікують нападника з Окленда як тамільського мусульманина з Шрі -Ланки, якому надано статус біженця у 2013 році.

Прем’єр -міністр Нової Зеландії Джасінда Ардерн заявила, що її уряд роками намагався депортувати чоловіка, який поранив семеро людей під час нападу ножем в Окленді.

Заява надійшла в суботу пізно після того, як суд у Новій Зеландії скасував розпорядження про заборону і дозволив опублікувати подробиці про нападника.

У судових документах він був ідентифікований як Ахамед Атіл Мохамед Самсудін, тамільський мусульманин зі Шрі -Ланки.

32-річний хлопець прибув до Нової Зеландії 10 років тому за студентською візою, яка шукала статусу біженця, яка була надана у 2013 році.

Ардерн, який назвав Самсудіна ‘терористом’ і не назвав його імені, сказав, що він потрапив у поле зору поліції та служб безпеки у 2016 році після того, як висловив співчуття у Facebook ‘терактам’.

Подальші розслідування виявили, що його статус біженця був отриманий шахрайським шляхом, і влада розпочала процес скасування його права перебувати в Новій Зеландії.

У документах суду йдеться, що Самсудін був заарештований в аеропорту Окленда наступного року, коли підозрювали, що він їде до Сирії. Під час обшуку в його будинку в той час у поліції було виявлено великий мисливський ніж та ‘пропагандистський’ матеріал, пов’язаний з угрупованням ІДІЛ (ІДІЛ).

Він був у в’язниці, йому загрожували кримінальні звинувачення, у тому числі за матеріали ІДІЛ, коли уряд Нової Зеландії вручив йому повідомлення про депортацію у 2019 році.

Але Самсудін оскаржив це повідомлення, заявивши суду, що йому загрожує “арешт, затримання, жорстоке поводження та катування”, якщо його відправлять назад до Шрі -Ланки.

У своїй заяві Ардерн заявила, що оскарження депортації може тривати до завершення кримінального процесу над Самсудіном.

‘Тим часом агентства були стурбовані ризиком, який ця особа становить для громади’, – додала вона, зазначивши, що чиновники знали, що його можна звільнити, і що апеляція, ‘яка зупиняла його депортацію, може зайняти деякий час’.

На цьому етапі Самсудіна тримали під вартою протягом трьох років, і влада вичерпала всі можливості, щоб утримати його під вартою.

Він був звільнений під заставу в липні, але під постійним наглядом.

‘Імміграційна служба Нової Зеландії досліджувала, чи може Закон про імміграцію дозволити їм затримати особу під час розгляду його апеляції щодо депортації’, – сказав Ардерн. ‘Це було неймовірно розчарування і розчарування, коли юридична консультація повернулася, сказавши, що це не вихід’.

Поки судовий процес затягувався, Самсудін у п’ятницю схопив ніж з полиці супермаркету в Окленді і поранив семеро людей, залишивши трьох важко поранених, перш ніж він був застрелений поліцією, яка стежила за ним.

Ардерн пообіцяв у суботу прийняти законодавство, яке передбачатиме кримінальну відповідальність за планування теракту та посилить інші закони про боротьбу з тероризмом.

Новий законопроект передбачає кримінальну відповідальність за планування та підготовку, які можуть призвести до нападу, закривши те, що, за словами критиків, є лазівка, що дозволяє змовникам залишатися на волі.

Сім’я Самсудіна опублікувала в суботу заяву місцевим ЗМІ, в якій описувала свій шок від нападу.

‘Ми розбиті серцем після цієї жахливої ​​події’, – йдеться у заяві, опублікованій його братом Ароосом, що передається державним мовником 1NEWS.

‘Ми сподіваємося з усіма вами дізнатися, що сталося у справі Аатіля, і що ми всі могли зробити, щоб цього не допустити’, – йдеться у повідомленні.

Мусульманська рада Шрі -Ланки також засудила напад в Окленді як ‘варварський акт тероризму’.

‘Це нагадує нам усім зібратися і об’єднатися у боротьбі з тероризмом та екстремізмом’, – сказав агентству AFP член ради Мохамед Хішам.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *