NFT: Поєднання комерції та метавселенної

Нещодавно опублікований звіт Gartner Hype Cycle for Emerging Technologies визначає NFTS (незамінні маркери) як одну з ключових нових технологій, що стимулює інновації через довіру, зростання та зміни. Любителі NFT та шанувальники криптографії цього тижня були в ейфорії завдяки нагромадженню оголошень таких гігантів, як Visa та Facebook.

Невдовзі після вступу Visa в метавселенну з покупкою CryptoPunk почалося рішення Facebook включити функції NFT у гаманець Novi. Нові з можливостями NFT дадуть значний імпульс метам метавселенної Facebook (пов’язаного віртуального всесвіту).

NFT стали цинозурою всіх очей. Художники, співаки і навіть спортсмени рухаються в цей простір. Легенда футболу Мессі перейшла на нову платформу NFT, запустивши колекцію криптовалют NFT – ‘Messiverse’.

Чи є NFT примхою? Або новий початок цифрової комерції?

Переходимо до цифр. OpenSea, провідний ринок NFT, повідомив про обсяг платежів за 1 мільярд доларів за серпень. За даними DappRadar, платформи, яка відстежує кроссплатформенні продажі, обсяги торгів у першій половині цього року становили трохи менше 2,5 млрд доларів. NFT набувають популярності. З пересуванням у цей простір платіжних гігантів та великих технологій можна відкрити нові можливості та потоки доходу у царині метавсесвіту.

Давайте розберемося, що таке NFT

NFT-це унікальні цифрові маркери, які використовуються для представлення права власності на цифрові товари, такі як зображення, відео, текст або пісня. Право власності та торгівлі цими цифровими товарами можна відстежувати у публічних блокчейнах. Блокчейн приносить необхідний походження та автентичність. На відміну від популярних криптовалют, таких як біткойн, незамінні токени унікальні і не можуть бути обміняні.

Спортивна економіка

Пандемія Covid-19 призвела до втрати 18 мільярдів доларів світових спортивних доходів. Тому спортивні підприємства зосереджуються на нових технологіях, щоб диверсифікувати доходи. Ліги та команди використовують NFT для спілкування з фанатами та сприяння залученню. Спортивні клуби монетизують свої унікальні активи та генерують нові потоки доходу, переходячи до крипто-онлайн-ігор. Це допомогло еволюціонувати простір NFT. Спортивна індустрія повинна позиціонувати себе як довгострокові можливості для забезпечення лояльності вболівальників, пропонуючи їм права прийняття рішень у командах та максимізуючи дохід за рахунок потенційної синергії зростання.

Економіка творців

‘Заробіток творців, порівняльний звіт 2021’, опублікований на influencermarketing.com, показав, що близько 43% усіх творців заробляють 50 000 доларів на рік. У 2020 році економіка творців – індустрія впливових людей, блогерів, відеооператорів та будь -кого в соціальних мережах, які заробляють на своїх онлайн -прихильниках – досягла 800 мільйонів доларів щорічного зростання. Розмір усієї економіки творців оцінюється у 104 мільярди доларів. Поступово традиційні розважальні засоби масової інформації починають працювати.

За даними Statista, у третьому кварталі 2020 року кількість переглядів мобільних пристроїв перевищила 50% загальносвітового трафіку, досягнувши 54% до першого кварталу 2021 року. З появою нових протоколів агностики маркерів користувачі можуть депонувати будь-які маркери ERC (Ethereum Request for Comment) у будь-який NFT. Процентні NFT, також відомі як DeFi NFT, можуть відкривати нові джерела доходу для творців вмісту.

Економіка пристрасті

NFT відіграватимуть ключову роль у розвитку економіки пристрасті та сприятимуть безпрограшній ситуації як для кураторів, так і для колекціонерів. NFT відомі своєю складною складовою і можуть бути забиті квитками на події. Відстеження та походження таких квитків може призвести до роялті у разі вторинного продажу. Китайський гігант електронної комерції Alibaba запустив ринок NFT для торгівлі авторськими правами. Ринок дозволить власникам торгових марок або патентів торгувати NFT, що представляють права інтелектуальної власності. У міру зростання екосистеми NFT на перший план вийдуть нові варіанти використання, а інновації у крипто та NFT продовжуватимуть формувати майбутнє комерції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *