NFT: Чому вам слід звернути увагу

Футбольна зірка Ліонель Мессі нещодавно запустив власну колекцію NFT або незамінних жетонів, які були створені за його зображенням австралійським цифровим дизайнером і, як очікується, зароблять мільярди доларів.

В Індії також зірка Боллівуду Амітабх Баччан випустила власні NFT, тематика яких присвячена його життю. До нього Санні Леоне стала першою боллівудською актрисою, яка випустила власну колекцію унікального ручного анімаційного мистецтва NFT.

Мессі, Біг Б і Леоне не самотні в цьому бізнесі. Популярність NFT, типу цифрового активу, за останні роки вибухнула поза будь -якою уявою. Твори мистецтва NFT продаються мільйонами і привертають увагу великих брендів, знаменитостей та ікон.

Що таке NFT?

Простіше кажучи, NFT – це цифрові активи, які існують у загальнодоступному блокчейні, що служить документом про право власності. Хоча кожен може переглядати товари, тільки покупець NFT має ‘офіційний’ статус власника.

На відміну від цифрових предметів, які можна нескінченно змінювати та відтворювати, кожен NFT має свій власний цифровий слід, що робить його єдиним у своєму роді. Усі види цифрових об’єктів, таких як зображення, текст, відео, музика та навіть твіти, можна перетворити на NFT, і цей процес називається «карбування» (Так, як у світі криптовалют).

Зростання популярності

Той факт, що NFT можуть дати покупцям відчуття “унікальної власності” та “Цифрового безсмертя”, відкрив захоплюючі можливості для цифрової комерції та залучення.

Незважаючи на існування з 2017 року, популярність NFT зросла лише в 2021 році. За даними литовської компанії з відстеження даних DappRadar, обсяги торгівлі найпопулярніших колекцій NFT, таких як Axie Infinity, CryptoPunks та ArtBlocks, зросли на 300% і заробили понад 1,5 дол. мільярдів продажів.

Інший звіт, опублікований у Forbes, визначив, що обсяг продажів NFT перевищить 1,2 мільярда доларів – майже половину сукупного обсягу продажів у 2,5 мільярда доларів за перші два квартали 2021 року – тоді як індустрія dapp (децентралізованих додатків) загалом зареєструвала понад 1,4 мільйона щоденних унікальних користувачів, збільшення на 23,72% порівняно з попереднім місяцем.

Майбутні можливості

У світі криптовалют ідея інтеграції NFT та платформ електронної комерції вже давно стає заголовком. Експерти вважають, що завдяки своїй цифровій природі та тривалому терміну зберігання, NFT можуть відігравати значну роль у світі електронної комерції та на ринку товарів високого класу.

‘У міру дозрівання технологій змішаної реальності звичайні люди збираються проводити все більше свого часу – а отже, і грошей – у віртуальному середовищі’, – сказав бізнес -каналу науковий співробітник, пов’язаний з міжнародною банківською групою Франції.

Оскільки NFT мають цифровий характер, вони не передбачають клопоту або вартості доставки продукції (навіть якщо існує певна плата за карбування та розміщення, яку потрібно сплатити на ринку, що демонструє NFT як колекції).

На розкішні бренди чекають великі можливості, які потенційно можуть запропонувати ексклюзивні та обмежені NFT, не турбуючись про підробки, оскільки користувачі не можуть змінити метадані у маркері.

Необхідність запобіжних заходів

Однак все хороше приходить з певними труднощами. А щодо НФТ питання авторського права одне. У міру зростання ринку NFT з’являються випадки копіювання цифрового мистецтва на платформах NFT, що вимагає суворого звернення до крадіжки та модифікації цифрового зображення.

Хоча деякі платформи, такі як OpenSea та Nifty Gateway, надають користувачам можливість повідомляти або оскаржувати порушення авторських прав у своїх умовах надання послуг, відсутність будь -якої офіційної торгової марки ускладнює творцям подавати претензії у світі Інтернету.

Проблема кібербезпеки також назріває, оскільки декілька користувачів повідомили про злому акаунтів та крадіжку NFT вартістю в тисячі доларів.

(Автор, Самрат Кішор, консультант із технічної стратегії та підприємець, Golden Next Ventures. Погляди його власні.)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *