Нігерійські штати вводять обмеження, намагаючись припинити викрадення людей, насильство

Уряди штатів Нігер, Кацина, Кадуна та Замфара оголошують обмеження щодо мешканців на тлі загострення насильства.

Чотири уряди штатів у північній та центральній Нігерії ввели ряд обмежень для мешканців, намагаючись зупинити масові викрадення людей та інші насильницькі злочини.

Банди злочинців, відомих на місцевому рівні як бандити, роками поширюють страх серед місцевих громад, проте нещодавно сили безпеки намагаються стримати загострення насильства.

З середи щотижневі ринки великої рогатої худоби призупинені в штаті Нігер, заявив речник місцевого самоврядування Ахмед Матане.

Продажі бензину обмежені, а використання каністру на заправних станціях заборонено в кількох місцях, додав він.

Подальших подробиць для пояснення вибору заходів не було надано, але злочинці в регіоні часто користуються мотоциклами та займаються шелестом худоби.

‘Усі АЗС не повинні продавати бензин вартістю понад 10 000 найр (близько 20 доларів США) кожному транспортному засобу одночасно і повинні бути обережними щодо транспортних засобів або мотоциклів, які приїжджатимуть для повторних покупок’, – сказала Матане.

Перевезення трьох людей на мотоциклі зараз заборонено, додав він, а транспортування великої рогатої худоби вантажівкою до інших частин країни обмежено.

Влада заявила, що «усвідомлює незручності», але додала, що необхідні заходи, щоб позбавити державу від «бійні та хаосу», спричинених «бандитами».

У кількох місцях також діє нічна комендантська година для мототакси та триколісних велосипедів.

Подібні заходи були оголошені останніми днями в сусідніх штатах Каціна, Кадуна та Замфара.

У Кадуні влада також заборонила вирубування дерев у деяких місцях через побоювання, що лісоруби співпрацюють з бандитами.

‘Громадяни зобов’язані співпрацювати з урядом, оскільки вживаються необхідні кроки проти бандитизму та злочинності в усьому штаті’, – заявив уповноважений з безпеки Кадуни Самуель Аруван.

У Замфарі ​​комісар поліції Аюба Елкана закликала мешканців повністю виконувати директиви.

‘Уряд та органи безпеки дуже серйозно прагнуть подолати тривалі проблеми безпеки в державі’, – сказав він.

Насильство в регіоні виникло через конфлікти між громадами за доступ до землі та ресурсів. Групи влаштовують табори в лісі Ругу, в Замфарі, звідки починають атаки в сусідніх штатах.

Збройні сили Нігерії вперше були розгорнуті в районі в 2016 році, але напади зберігаються.

З грудня частина злочинців звернулася до масового викрадення людей, переважно студентів та школярів, вимагаючи гроші викупу з батьків та інших осіб.

Понад 1100 учнів були викрадені зі своїх шкіл чи коледжів на північному заході Нігерії з грудня 2020 року. Останнім часом масові викрадення людей здійснювали озброєні групи, які прагнуть викупу.

Останнє викрадення, як повідомляється, сталося в середній школі в середу в Кая, сільському місті Замфара.

Співробітник школи підтвердив агентству Reuters, що стався напад, і сказав, що кількість викрадених дітей поки не відома, оскільки ведеться підрахунок. За його словами, до школи навчається понад 500 дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *