Ніяких приватних лабораторій: влада пояснила, як безкоштовно зробити ПЛР-тестування

Сімейні лікарі в разі симптомів до коронавірусної інфекції у пацієнтів повинні відправляти бригади для проведення безкоштовного ПЛР-тестування.

Про це на брифінгу 19 вересня заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

ПЛР-тестування робиться людям, які мають симптоми або ознаки коронавірусної хвороби. В такому разі звертайтесь до сімейного лікаря, який має відправити мобільну бригаду, яка зробить ПЛР-тестування. Якщо сімейний лікар каже вам, що потрібно кудись поїхати та здати тест, то такий алгоритм не передбачений. Сімейний лікар має відправити мобільну бригаду до людини, якщо вона каже, що є симптоми“, – сказав міністр.

Він зазначив, що держава заплатила за це, і в держбюджеті передбачено кошти на роботу мобільних бригад.

Ніякі приватні лабораторії. Я акцентую на цьому увагу, тому що ми отримуємо велику кількість звернень громадян, коли всупереч встановленим правилам людей кудись відправляють чекати в чергах“, – сказав Степанов.

При цьому він нагадав, що ПЛР-тестування повинні робити всім без винятку людям, які потрапили в лікарні з пневмонією.

Раніше Степанов заявляв, що після 14-денної самоізоляції і при відсутності симптомів коронавірусу діти можуть повертатися в школу без здачі ПЛР-тесту.

Як повідомляв “Апостроф”, в Україні помінялися вимоги до людей, які хворіли на коронавірус і хочуть достроково перервати самоізоляцію .

Джерело