Опозиційна лейбористська партія Норвегії налаштована на перемогу на виборах

Очікувані результати показують, що лівоцентристські опозиційні партії на шляху до перемоги на парламентських виборах у Норвегії.

Лівоцентристські опозиційні партії Норвегії готуються до перемоги на парламентських виборах у країні, де дебати були зосереджені на економічній нерівності та зміні клімату.

Очікується, що лідер Лейбористської партії Йонас Гар Стоере сформує наступний уряд, який керуватиме меншістю або спільно з кількома іншими партіями, тим самим закінчивши вісім років прем’єр -міністра консервації Ерни Солберг.

Майже 3,9 мільйона норвежців мали право голосу. Понад 42 відсотки виборців проголосували заздалегідь.

Але щоб сформувати життєздатний кабінет, Стор повинен переконати потенційних лівоцентристських партнерів піти на компроміс щодо політики, починаючи від нафти та приватної власності до відносин Норвегії з ЄС.

Статус Норвегії як великого виробника нафти та газу лежить в основі кампанії, хоча відхід від нафти і робочих місць, які вона створює ймовірно, буде поступовим, незважаючи на прогрес, досягнутий сторонами навколишнього середовища.

‘Попит на нафту йде на спад. Це відбувається само собою, під дією ринкових сил. Нам не потрібно це постановляти … а натомість будувати мости для майбутньої діяльності ‘, – заявила агентству AFP начальник відділу енергетики лейбористів Еспен Барт Ейде.

‘Ми продовжуватимемо вести нафтову діяльність, але ми повинні визнати, що найкращі нафтові роки позаду’, – сказав він.

З урахуванням понад 65 відсотків підрахованих голосів, лейбористи та чотири інші лівоцентристські партії можуть отримати більшість у 100 депутатських мандатів проти 81 на сьогодні, за прогнозами Виборчого управління.

Щоб набрати більшість у 169-місцевому парламенті, потрібно мінімум 85 місць.

Якщо прогнози виявляться правильними, Стоере міг би створити більшість лейбористів, партії Центру та соціалістичних лівих, на шляху до об’єднаних 89 місць, і уникнути необхідності співпрацювати з марксистською Червоною партією чи проти олійних зелених.

Однак змусити сільську партію ‘Центр’ та переважно міських соціалістів керувати разом може бути досить важко, оскільки вони дотримуються різних поглядів на цілий ряд питань від нафти до податків.

Правління в меншості також може стати варіантом для лейбористів. Стоере сказав, що його уряд зосередиться на скороченні викидів CO2 відповідно до Паризької угоди 2015 року, але відкинув будь який ультиматум щодо енергетичної політики.

Лідер лейбористів пообіцяв усунути нерівність, якщо він виграє.

Стоере- колишній державний службовець, який був обраний до Стортінгет у 2009 році. Він також займав посаду міністра закордонних справ у 2005-2013 роках за часів тодішнього прем’єр-міністра Єнса Столтенберга і взяв на себе кермо партії, коли Столтенберг став генеральним секретарем НАТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *