Нова система автономного водіння Ford Co-Pilot360 дозволить керувати автомобілем без допомоги рук (3 фото)

Впровадження електромобілів розширює можливості для використання принципово нових систем управління, що дозволяють збільшити безпеку поїздки, знизити стомлюваність водія і підвищити маневровість авто. Концерн Ford оголосив про створення нового цифрового помічника Ford Co-Pilot360, що дозволяє забезпечити поїздку в автономному режимі Active Drive Assist, при якому водій не повинен тримати руки на рульовому колесі.

За заявою розробників провідного автовиробника, першим автомобілем з системою Co-Pilot360 стане електро кросовер Ford Mustang Mach-E, а надалі й інші моделі, вихід яких на ринок намічений на 2021 рік.

Нова опція «Hands-Free Driving» для водія реалізується за допомогою спеціального обладнання, що входить в комплект набір Ford Co-Pilot360 Active 2.0 Prep Package. У його складі є відеокамера, встановлена в салоні авто і застосовується для контролю напрямку зору водія. Ще кілька камер і радарів розташовуються зовні автомобіля, і необхідні для відстеження ситуації навколо машини, що рухається. Після установки цього устаткування, програмне забезпечення та оновлення почнуть надходити по повітрю, починаючи з III кварталу 2021 року.

Управління авто без рук на кермі буде доступно на спеціально визначених ділянках швидкісних трас в США і Канаді. Примітно, що вже сьогодні є понад 160 тисяч кілометрів доріг, на яких можна використовувати «Hands-Free Driving». Під час тестування життєздатності системи випробувачі Ford вже проїхали понад одного мільйона кілометрів. Повідомляється також, що нова Ford Co-Pilot360 стала логічним розвитком попередньої системи круїз контролю Ford відомої під назвою Intelligent Adaptive Cruise Control.

Робота системи починається з включення режиму Hands-Free Mode, при якому інфрачервона камера всередині салону починає відстежувати положення голови водія і напрямок його погляду. Система починає сигналізувати, у разі, якщо очі водія будуть надовго відведені від дороги, або закриті. У випадку, якщо людина не реагує на попередження системи, автомобіль примусово знижує швидкість. Такий підхід дозволяє позбавити водія від необхідності постійно тримати руки на рульовому управлінні.
У системі Co-Pilot360 передбачені різні функції, такі як функції Hands-Free, Lane Centering Mode, Road Edge Detection, Blind Spot Assist і Adaptive Cruise Control, а також Active Park Assist 2.0, що дозволяє автоматично паркувати автомобіль в будь-якому доступному для цього місці.

Вихід на ринок електро кросовера Ford Mustang Mach-E, раніше повинен був відбутися в кінці поточного року, проте події, пов’язані з всесвітньою пандемією змусили розробників перенести подію на 2021 рік. При цьому було заявлено, що автомобіль отримає на 30% більш швидку зарядку, ніж було анонсовано раніше.