Нові вертольоти Defiant армії США будуть літати зі швидкістю 530 км/год (відео)

У найближчому майбутньому збройні сили США реалізують грандіозну програму переозброєння, в результаті якої на зміну застарілим вертольотам Black Hawk і Apache прийдуть більш досконалі й швидкісні літаючі машини. Одним з найбільш ймовірних кандидатів на місце основного бойового вертольота США зараз вважається апарат Sikorsky-Boeing SB-1 Defiant, прототип якого на недавні випробування досяг максимальної швидкості 383 км/год.Слід враховувати, що складається на озброєнні в США вертоліт UH-60 Black Hawk розвиває максимальну швидкість 358 км/год, при крейсерській швидкості 358 км/год. В новому вертольоті SB-1 Defiant передбачено розміщення 12 пасажирів і чотирьох членів екіпажу.

На конкурсі проєктів у міністерстві оборони США по програмі розробки армійської авіації дальньої дії (FLRAA) головним конкурентом Sikorsky-Boeing SB-1 є дітище компанії Bell Helicopter конвертоплан Bell V-280 Valor (14 десантників і 2 члени екіпажу). Реалізація програми переозброєння FLRAA почнеться в 2022 році, триватиме до 2030 року і завершиться прийняттям на озброєння нових літаючих машин.

Міноборони США у числі основних вимог до майбутніх вертольотів вказує на необхідність забезпечення максимальної дальності польоту і високої швидкості. Конкуренти для реалізації вимог військового відомства використовують новітні інженерні та технологічні рішення.
Сьогоднішній лідер гонки контрактів вертоліт Sikorsky-Boeing SB-1 має два співвісних несучих гвинта і додатковий штовхає хвостовий гвинт, що допоможе розробникам реалізувати плани по досягненню максимальної швидкості польоту в 530 км/ч.

Конкурент Bell V-280 Valor здатний замінити застарілу модель Bell V-22 Osprey, використовують гвинти, розміщені на крилах, здатні змінювати робочий напрямок в залежності від потреби при польоті в горизонтальній або вертикальній площині.