Новини 19 лютого: санкції проти Медведчука, правки Зеленського до закону про конкурси

РНБО запровадила санкції до Медведчука та Марченко, Зеленський пояснив, чому ветував закон про конкурси на держпосади, — актуальні новини 19 лютого.

Про санкції проти Медведчука та Марченко

Рада національної безпеки й оборони України включила політика Віктора Медведчука та його дружину Оксану Марченко в санкційний список.

Секретар РНБО Олексій Данілов повідомив, що санкції проти нардепа від “ОПЗЖ” і його дружини ввели за фінансування тероризму. Рішенням РНБО передбачено по 5 санкційних заборон.


Про правки Зеленського до закону про конкурси

Володимир Зеленський просить Верховну Раду вилучити із закону про відновлення конкурсів на зайняття посад державної служби та інших питань держслужби від 16 лютого 2021 року норми щодо обмеження виконання повноважень заступниками міністра, якщо посада міністра є вакантною.

Проєкт закону про держслужбу з пропозиціями Зеленського можуть розглянути на позачерговому засіданні Верховної Ради у вівторок.

Про інші важливі новини

РНБО ухвалила таємне рішення щодо перегляду сценаріїв щодо дій на Донбасі у зв’язку з загостренням ситуації в зоні ООС. 

У другому турі президентських виборів, якби він відбувався зараз, Володимир Зеленський переміг би і Петра Порошенка, і Юрія Бойка, але розрив між Зеленським і Порошенком в останні місяці скорочується.

За результатами опитування КМІС і центру “Социс”, якби вибори до Верховної Ради відбувалися у найближчий час, то подолали б 5% бар’єр 6 партій, а лідирує “Європейська солідарність” – 19,2%.

Голова НАЗК Олександр Новіков розповів, що екснардеп Олег Ляшко у 2017 році підробив виграшний лотерейний білет на суму 571 045 гривень.

Вищий антикорупційний суд визнав винним і засудив до 2 років позбавлення волі суддю Апеляційного суду Черкаської області Володимира Пономаренка.

Служба зовнішньої розвідки стверджує, що РФ нехтує технологічними процедурами та екологічними обмеженнями, будуючи “Північний потік-2”, оскільки поспішає закінчити його до 12 червня – дня Росії.

Приморський суд Одеси відклав оголошення вироку активісту Сергію Стерненку на 23 лютого.

У Києві 19 лютого офіційно представили бренд-бук і логотип Чорнобильської зони, які розробляла українська креативна агенція Banda Agency.

Джерело