Огляд фонду: Адаптація Apple TV+ Азімова далека від ‘Гри престолів у космосі’

Фонд – прем’єра в п’ятницю на Apple TV+ – технічно базується на однойменній серії романів, написаних Ісааком Азімовим. Але коли Азімов почав писати цикл у 1940 -х роках, він писав не роман, а лише серію оповідань. Запис хронічного падіння Галактичної Імперії, яка існує понад 12 000 років, події книг Фонду охоплюють століття. Азимов мав схильність до частого перестрибування часу, персонажі якого швидко вводилися і забувалися. Між історіями мало сполучної тканини, і це ніколи не перетвориться на телебачення. Фонд (серія) кілька разів стрибає вперед у часі, але здебільшого події першого сезону відбуваються в тому ж році.

Це розумно, тому що хороший довготривалий телевізор побудований навколо персонажів, а не подій. Якщо Foundation збирається продовжуватись вісім сезонів, коли цього хочуть співавтор, шоураннер, автор сценарію та режисер фіналу 1 сезону Девід С. Гойєр-найвідоміший за написання «Сталевої людини» та трилогії «Клинок». потрібні персонажі, в які може інвестувати аудиторія. Серія Apple TV+ також покращує відсутність гендерної та расової різноманітності в книгах – Азимов нібито був серійним сексуальним домагателем, і він обслуговував білу західну аудиторію – з більшою кількістю жіночих персонажів (деякі з перекриттям статі) та кількох зіграних акторами індійського або індійського походження. А щоб зберегти центральні довгий час, Фонд використовує трюки (від кріоспання до клонування).

Сам Азімов міг би схвалити цей підхід. У передмові до оновленого видання Азімов погодився з тим, що трилогія Фонду не мала ‘жодних дій’ і ‘не мала фізичного напруження’. Він визнав критику, що ‘всі дії відбуваються за межами сцени, а роман майже непомітний’. Фундамент телешоу виправляє це. Тут виставлено набагато більше екшну та романтики, хоча я не впевнений у частині напруженості – підемо з інтригами. На жаль, це працює не так часто, як слід. Дія йде поштовхами. Навіть складні сцени спрямовані таким чином, щоб згладити хвилювання. У романтичних парах і ескападах мало радості. Драматичні події виникають нізвідки та не випливають органічно з попередньої заплутаності.

Фонд – це важке і важке шоу, яке сприймає себе занадто серйозно, щоб коли -небудь наблизитися до того, щоб стати «Гра престолів» у космосі. У першому сезоні 10 епізодів – я бачив усі 10 – більшість триває від 49 до 56 хвилин, а деякі – більше години.

Перший сезон науково-фантастичного серіалу Apple TV+ поділяється на три основні напрямки. Ми починаємо з оповідачем серіалу та молодим дорослим генієм Гаалом Дорніком (Лу Ллобелл) – це вимовляється як Гейл. Персонаж-один з небагатьох, хто був перекритий за статтю з книг Азімова. Гаал походить з планети Синнакс, яка була затоплена через глобальне потепління, відправивши залишки до темних століть по суті. Це змусило залишки увімкнути науку і зануритися у віру. Вони вбивають кожного, хто прагне до знань та освіти. В основному це антиутопічна версія Землі найближчого майбутнього. Тож природно, коли alал розв’язує математичне рівняння, її батьки попрощалися і відправили її до Трантора – центру Галактичної Імперії – щоб врятувати її від вірної смерті.

Не те, щоб смерть була далеко на Транторі. Гаал прибуває до столиці Імперії на запрошення найбільшого математика галактики Харі Селдона (Джаред Харріс) – це вимовляється Гаррі – який передбачив падіння Галактичної імперії за п’ять століть. Селдон використовує область психоісторії – термін, придуманий Азімовим, що поєднує історію, соціологію та статистику. Сьогодні це наближено до великих даних. Природно, що передбачення Селдона обурює Імперію, якою понад 12 000 років керували клони однієї людини – Клеона Першого. Вони вважають за доцільне судити Харі та alала, що підтверджує передбачення Харі, за суд за державну зраду. Покаранням є смерть, але після попередження Гаала це прискорить падіння Імперії, її знижено до вигнання на край галактики.

Ця планета відома як Термінус, де Харі планує створити для них Фонд, який би закріпив усі людські знання, щоб побачити темний вік, який триватиме тисячу років. Зустріч Термінал Фонду приносить купу нових персонажів, головним з яких є наглядач планети Сальвор Хардін (Лія Гарві)-ще один гендерно перевернутий персонаж. Її батьки називають Сальвор ‘особливою’, і вона вважає, що вона особлива для свого зв’язку з гігантським плавучим склепінням на Термінасі. Її робота вводить її в конфлікт з Фарою Хан (Куббра Сайт), Великою Мисливкою сусідньої воюючої планети Анакреонт, яка ображається на Імперію. Фара-це абсолютно новий персонаж, а Саїт-відомого священних ігор-має значну роль у Foundation.

foundation apple series cleon dawn day dusk
Купер Картер – Світанок, Лі Пейс – День, Терренс Манн – Сутінки у Фонді

Говорячи про Імперію, третій напрямок серії Apple TV+ присвячений цьому. У будь-який момент існують три клони Клеона різного віку-наймолодший брат Доун (Купер Картер/ Кассіан Білтон), середній правитель Брат День (Лі Пейс) та старший брат Сутінки (Терренс Манн). Їх радить Демерцель (Лаура Бірн), андроїд, який не може не виконувати наказів Імперії. Як і у випадку з Phara, все це творіння Гоєра. «День і світанок» отримують найширші сюжетні лінії першого сезону заснування. Обидва вони обертаються душею та індивідуальністю, яка також охоплює дугу Демерцеля. Хоча один з них насправді живе вічно, інший пропагує теорію, що вони живуть вічно. Це закляття для обох, зазначає Фонд, оскільки вони не можуть мати власного життя. На вершині все дуже самотньо.

Хоча деякі частини справді впливають, інші виявляються просто рухаючи сюжет. Події трагічні, але передані вони не найкращим чином. Це також стосується двох головних героїнь Фонду: alал та Сальвор. Вони не тільки небезпечно відхиляються від того, щоб бути Мері Сьюз, але вони також відчувають себе недослідженими як люди. Вони просто не цікаві персонажі. Галь ще більше скасовується її роллю оповідача. Фонд передає її філософські рядки, які перетворюють її в рупор шоу. Перефразовуючи відомий рядок із книг (він також є у Фонді), оповідання – це останній притулок некомпетентних. Фонду потрібно було більше постаратися передати все це за допомогою сцен, а не розмовляти з аудиторією. Це непристойно.

Foundation також намагається зібрати занадто багато великих подій за епізод. Я не можу сказати або навіть натякнути на ці події – спойлери! – але це відчуття як заклик до уваги. Попри це, як сказав Азімов у своїй передмові, я все чекав, коли щось станеться, і нічого не сталося. Як і ‘Зоряний шлях: Відкриття’ та інші, у Фонду є звичка викривляти наукові мумбо-джамбо, за якими я ніколи не міг слідувати. Його костюми та космічні кораблі також виглядають як щось середнє між Discovery та The Expanse. Можливо, подібно до останнього, яке розпочалося погано, але потім стало краще, Фонд може знайти собі опору в наступних сезонах. У нього, безумовно, є інгредієнти, і він на правильному шляху зі своїм підходом, заснованим на персонажах.

Хоча деякі шанувальники Фонду можуть вважати святотатство серії Apple TV+ за оптові зміни та доповнення, це було необхідним і правильним кроком. Я б сказав, що фундамент не заснований на книгах, він натхненний ними. Іншими словами, Фонд служить просто – вибачте – фундаментом для телешоу. Я просто хотів би, щоб його заснування, перший сезон, краще уявляв, ким він хоче бути.

Foundation випускає 24 вересня на Apple TV+ перші два епізоди. Після цього нові серії будуть дебютувати щотижня протягом наступних восьми тижнів.