Оновлена iOS 14 отримує віджети, функцію «картинка в картинці» і досконала Siri

На віддаленій конференції для розробників Apple Worldwide Developers Conference (WWDC), яка щорічно збирається з 1983 року, але в цьому році проведена вперше онлайн, представлені істотні нововведення від Apple, в тому числі й нові операційні системи iOS 14 iPadOS 14 для планшетів.Серед найбільш значущих новинок вбудованих в операційну систему iOS 14, експерти відзначили інтегрування віджетів, які відтепер можна встановлювати безпосередньо на робочий стіл смартфонів. Користувач отримує можливість здійснити індивідуальну настройку віджета, помістивши його в будь-яке місце робочого столу, попередньо виставивши зручні для роботи розміри. При постійному натисканні на віджет, з’являється меню з функціями доступними для виконання.

Використання функції App Library (бібліотеки програм) дозволяє оперативно класифікувати програми за різними ознаками, такими як час відкриття або частота їх використання.

З’явилася функція «Картинка в картинці», яка дозволяє відкривати два екрани, поєднуючи два виду діяльності. Тепер дана функція доступна тільки для виведення у другій картинці відео. Раніше така функція була запроваджена для власників планшетів iPad.Істотні доопрацювання торкнулися алгоритм Siri, яка стала працювати, за заявою розробників з Apple, в 20 разів швидше. Більш зручним стає використання Siri, яка тепер не займає весь екран, а працює у вигляді невеликого гуртка, який відображається поверх всіх інших програм. Використовуючи Siri можна відкривати при запиті віджети, наприклад погоду.

В оновленій Siri з’явилася підтримка автоматичного перекладу на 12 мов при листуванні, яка підключається за вибором користувача.

Оновлена і система CarPlay, в яку введена можливість відстеження рівня зарядки акумулятора авто, пошук найближчої зарядної станції або паркування. У новій операційній системі з’явилася можливість використання iPhone в якості ключа для авто за допомогою функції CarKey. Така функція стане доступною для власників авто серії BMW 5 вже в 2021 році. Також, використовуючи iMessage, можна буде передавати ключі.

Нововведення в iMessage дозволять закріплювати значущі листування або блокувати групові. Також оновлення торкнулося Memoji.

Оновлені Apple Maps стали більш детальними та інформативними, оснащеними новими порадами та рекомендаціями. При складанні маршруту для велосипеда, з’явилася можливість враховувати переміщення по сходах або подолання підйомів-спусків. В даний час ця функція доступна тільки на території США.

Застосування функції Apple Clips дозволить здійснити попередній перегляд програми, не завантажуючи його. Така можливість забезпечить більш швидку роботу, наприклад, при оплаті парковки, при оренді самокатів. Використовується Apple Clips за допомогою NFC або QR-коду.