Оновлений дизайн Windows 10: напівпрозорий «Пуск», нове меню Alt-Tab і іконки

Корпорація Microsoft анонсувала оновлену збірку Windows 10 Insider Preview Build 20161 для Windows Insiders в Dev Channel, в якої введені істотні зміни в меню «Пуск». За заявою розробників дизайн «Пуску» стане більш плавним, будуть прибрані суцільні кольорові сині пластини на задньому фоні іконок в списку додатків.Зміни в дизайні меню «Пуску» вже двічі були анонсовані корпорацією Microsoft в березні 2020 року. Виконуючи обіцянку, розробники випустили оновлений дизайн інтерфейсу, зробивши його доступним для учасників Insider Preview з раннього кола доступу Dev Channel (колишнє «швидке кільце» Fast Ring).

В оголошенні Microsoft стверджується, що новий дизайн меню «Пуску» стане візуально більш упорядкованим в результаті відмови від суцільного колірного оформлення ззаду іконок додатків. При цьому схема оформлення плиток стане напівпрозорої, що забезпечить більш ефективну роботу з пошуку використовуваних щоденних додатків.

Розробники визнають, що зміни невеликі, але вони призводять до істотної зміни зовнішнього вигляду меню «Пуск», роблячи його більш упорядкованим. Крім того буде знижено велика кількість яскравого синього кольору використовуваного при оформленні плиток. В залежності від вибраної теми оформлення Windows змінюється і відтінок напівпрозорого шару.

Поряд зі змінами в меню «Пуск» для Windows 10, розробники анонсують зміни в меню швидкого доступу до відкритих вікон, що викликається натисканням комбінації клавіш Alt+Tab. Відтепер при натисканні Alt+Tab будуть показуватися всі вкладки, відкриті в Microsoft Edge, а не тільки активні. У разі якщо користувачам не сподобається нова схема, доступно зміни кількості відкритих вкладок в «Налаштуваннях» (наприклад, зменшити до 3-5 останніх вкладок) або навіть повне відключення цієї функції.

Раніше розробники Microsoft вже пропонували різні варіанти оформлення меню Alt+Tab. В результаті для випуску осіннього update 10 у корпорації сподіваються отримати зауваження та пропозиції щодо остаточного дизайну інтерфейсу Alt+Tab.

У збірці Windows 10 Insider Preview Build 20161 також є ряд інших нововведень. Дизайн панелі завдань стане більш персоналізованим, для користувачів Xbox Live буде закріплено додаток Xbox, а для користувачів Android – додаток «телефон». Такі параметри будуть доступні тільки для нових облікових записів на комп’ютері. У повідомленнях з’явиться звична кнопка «Закрити» (X) у верхньому правому кутку. Також доопрацьовано додаток «Параметри» в Windows 10. Раніше ведуть до системних налаштувань «Панелі управління» посилання будуть перенаправлені на сторінку «Про систему», що допоможе інтегрувати багато найважливіші елементи управління, і забезпечить зближення опцій «Параметри» і «Панелі управління».