Отруєння Навального: Парламент Литви підтримав резолюцію з пропозицією зупинити”Північний потік” -2

На думку литовських депутатів, газопровід потрібно зупинити, оскільки саме від експорту енергоресурсів Росія отримує гроші на реалізацію своєї агресивної зовнішньої політики по відношенню до країн Балтії та Східної Європи


delfi.lt

У зв’язку із отруєнням російського опозиціонера Олексія Навального парламент Литви в підтримав резолюцію щодо необхідності зупинки будівництва газопроводу “Північний потік-2” (Nord Stream 2). Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна” з посиланням на інформагентство BNS.

“Отруєння Навального із використанням паралітичної отруйної хімічної речовини, створеної в російських лабораторіях, яка заборонена міжнародними договорами, абсолютно явно показало, що Кремль не готовий змінювати свою агресивну і цинічну поведінку щодо політичної опозиції”, – йдеться у документі.

Необхідність зупинення прокладання газопроводу “Північний потік” -2 депутати литовського парламенту пояснюють тим, що основним джерелом фінансування “російської агресивної зовнішньополітичної ініціативи, найчастіше спрямованої проти Балтійських країн та інших держав Східної та Центральної Європи”, є експорт енергоресурсів.

Авторами документа виступили голова Комітету з європейських справ Сейму, представник “Соціал-робітничої партії” Гедімінас Кіркілас, лідер опозиції, консерватор Габрієлюс Ландсбергіс і його колеги по фракції Лаурінас Касчюнас, Жигімантас Павіленіс, глава “Партії свободи” Аушріне Армонайте, соціал-демократ Довіле Шакалене.

Нагадаємо, 17 вересня Європарламент проголосував за резолюцію щодо санкцій проти РФ у зв’язку з отруєнням Навального.

Як відомо, 20 серпня під час повернення в Томськ Олексію Навальному під час польоту стало зле, тому літак здійснив екстрену посадку. Російський опозиціонер був госпіталізований у важкому стані. 21 серпня Омські лікарі дозволили госпіталізацію політика до Німеччини. Зараз він проходить лікування в німецькій лікарні. Олексій Навального вивели зі штучної коми і відключили від апарату ШВЛ. 

Факт отруєння Олексія Навального нервово-паралітичною речовиною з групи “Новачок ” спочатку підтвердила німецька військова лабораторія, пізніше – лабораторії ще двох країн – Франції та Швеції.

Представник уряду Німеччини Штеффен Зайберт заявив, що Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) в Гаазі також отримала зразки і робить кроки для їх тестування в своїх довідкових лабораторіях.

Джерело