Палата представників США проголосувала за імпічмент Трампа

Далі документ буде переданий до Сенату, де для його затвердження потрібна підтримка 67 членів верхньої палати Конгресу

Палата представників Конгресу США більшістю голосів схвалила резолюцію про імпічмент президента Дональда Трампа. “За” проголосувало 232 депутати, проти – 197, інформує Абзац із посиланням на CNN

Трамп, який залишає свій пост 20 січня, стає першим президентом в історії США, якому імпічмент був оголошений двічі.

Імпічмент містить єдину статтю – підбурювання до заколоту. Після затвердження він буде винесений до Сенату, який судитиме президента. Для обвинувального вердикту необхідні голоси 67 сенаторів – ця планка жодного разу в історії країни не досягалася, в тому числі і по першому імпічменту Трампа, повідомляє ВВС.

Сенат не встигне проголосувати до кінця терміну Трампа, але верхня палата має право продовжити розглядати імпічмент і після 20 січня. Крім того, Сенат зможе заборонити Трампу претендувати на інші державні посади. Для цього, на думку багатьох юристів, достатньо простої більшості голосів сенаторів.

Нагадаємо, що 6 січня прихильники Трампа штурмували Капітолій, влаштувавши там погром. Засідання Конгресу, де мали підтвердити перемогу Байдена на президентських виборах, було зірвано, а депутати – евакуйовані. У підсумку засідання відновилося, і конгресмени засвідчили результати голосування.