Палата представників США проголосувала за резолюцію щодо відсторонення Трампа

У документі стверджується, що Трамп “широко сповіщав і широко заохочував” протести, які призвели до насильства минулого тижня, не засудив дії своїх прихильників, а також намагався делегітимізувати результати президентських виборів за допомогою хибних заяв про фальсифікації


З відкритих джерел

Палата представників Конгресу США ухвалила символічну резолюцію, що закликає віце-президента Майка Пенса застосувати 25-ту поправку для відсторонення президента Дональда Трампа від посади. Про це повідомляє NPR.

Голосування проходило в основному за партійними лініями: 223 голоси віддано “за”, і 205 – “проти”. Лише один республіканець, член Палати представників від Іллінойсу Адам Кінзінгер, приєднався до демократів, щоб підтримати резолюцію.

У документі стверджується, що Трамп “широко сповіщав і широко заохочував” протести, які призвели до насильства минулого тижня, а потім проігнорував заклики негайно засудити дії своїх прихильників.

У резолюції також згадуються неодноразові спроби Трампа делегітимізувати результати президентських виборів за допомогою неправдивих заяв про поширені фальсифікації результатів голосування.

Документ був ухвалений незабаром після того, як демократи-конгресмени представили на слуханнях статтю про імпічмент, звинувативши Трампа “в розпалюванні повстання”.

Віце-президент повинен дати відповідь про те, чи згоден він застосувати 25-ту поправку до Конституції США для відсторонення Трампа.

Дана норма даэ змогу Пенсу скликати Кабінет міністрів, оголосити Трампа непридатним для роботи і взяти на себе повноваження і обов’язки виконуючого обов’язки президента.

Демократи Палати представників раніше заявляли, що в середу вони проголосують за імпічмент президента Трампа, якщо Пенс відмовиться застосувати 25-ту поправку.

Варто зазначити, що Пенс вже висловив відмову від застосування 25-ї поправки, ще до того, як конгресмени винесли на голосування згадану резолюцію.

Сам президент-республіканець заявив, що 25-а поправка “не несе для нього жодного ризику”.

Нагадаємо, що напередодні Трамп з Пенсом домовилися працювати до кінця каденції.

Джерело