Палата представників США схвалить 6,3 млрд доларів на переселення афганських біженців

Фінансування посилить зусилля уряду США щодо переселення афганських біженців після евакуації з Кабула в серпні.

Палата представників Конгресу США збирається затвердити екстрену допомогу в розмірі 6,3 млрд доларів США для допомоги при переселенні афганських біженців у США після операції евакуації країни з Кабула минулого місяця.

Кошти є частиною масштабної допомоги на випадок стихійних лих у розмірі 28,6 млрд доларів та зупинки законопроєкт про державне фінансування, який, як очікується, буде ухвалений у Палаті представників у вівторок ввечері, але може зіткнутися з важкою битвою в Сенаті США.

‘Це фінансування забезпечить урядові установи, які беруть участь у процесі переселення, мати необхідний потенціал, щоб допомогти нашим афганським союзникам побудувати нове життя в безпеці в Сполучених Штатах’, – сказала представник Демократичної палати Дебора Росс.

Лідери Демократичної палати приєднали надзвичайну допомогу до законодавства для фінансування уряду США, якому загрожує часткове закриття опівночі 30 вересня без зупинки фінансування.

Більшість республіканців у Конгресі підтримують фінансування афганських біженців, тисячі з яких досі були переселені у США, включаючи перекладачів та інших, які допомагали американським військам у 20-річній місії країни в Афганістані.

Але більший захід фінансування стикається з невизначеними перспективами в Сенаті США, де республіканці виступають проти положення, що збільшує суму фінансового боргу, який може видати казначейство США.

Республіканці особливо критично ставилися до того, що вони описують ‘непорозуміння’ президента Джо Байдена щодо усунення американської армії в Афганістані, яке було завершено 30 серпня.

«Америка заслуговує відповідей щодо прийнятих рішень та наслідків невдач лідерства, які сталися на всіх рівнях», – сказав представник Том Коул, республіканець Палати представників.

Понад 120 000 афганців були евакуйовані з міжнародного аеропорту Кабула під час хаотичної операції.

За кілька днів до завершення виведення США 175 цивільних афганських жителів та 13 військовослужбовців США загинули в результаті теракту-смертника поблизу аеропорту, на який заявила ‘Ісламська держава’ в провінції Хорасан, ISKP (ISIS-K).

Законопроєкт Палати представників встановлює нові терміни для розгляду клопотань про надання притулку афганцям, які втекли з талібів, починаючи з липня, і вимагає від чиновників США опитати біженців протягом 45 днів після подання їхньої заяви про надання притулку та прийняти остаточне рішення протягом 150 днів.

Відповідно до тексту закону, Міністерство внутрішньої безпеки США має щоквартально подавати до Конгресу звіти про кількість та стан евакуйованих афганців як у США, так і на закордонних військових базах США.