Павловський, підозрюваний у справі Гандзюк, сказав, хто був замовником її вбивства

Павловський підтвердив провину Владислава Мангера в замовленні вбивства Каті Гандзюк, але спочатку давав неправдиві свідчення через погрози на свою адресу

Катерина Гандзюк
З відкритих джерел

Підозрюваний в організації нападу на херсонську активістку Катерину Гандзюк Ігор Павловський на суді заявив, що замовником її вбивства був голова Херсонської облради Владислав Мангер. Про це повідомили активісти на сторінці Facebook-спільноти “Хто замовив Катю Гандзюк”.

За підсумками судового засідання в Одесі стало відомо наступне:

1. Павловський підтвердив провину Владислава Мангера в замовленні вбивства Катерини Гандзюк. Він повідомив про те, що під час спілкування з Олексієм Левіним той неодноразово згадував, що саме “Миколайович” замовив напад на Гандзюк. У серпні 2018-го, коли заарештували підозрюваного Миколу Новікова, під час однієї з бесід з Левіним Павловському стало відомо, що “Миколайович” – це і є Мангер.

2. Павловський заявив, що він і його дочка неодноразово отримували погрози від Владислава Мангера. Саме тому 17 грудня 2019 року він дав суду неправдиві свідчення про непричетність до вбивства Каті Гандзюк Мангера і Левіна.

3. Сім’ю Каті Гандзюк залучили до участі в суді в Одесі як потерпілих.

Наступне засідання у цій справі відбудеться 16 жовтня о 9:30 в Приморському районному суді міста Одеси.

Нагадаємо, радника міського голови Херсона та громадську активістку Катерину Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня 2018 року біля під’їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада активістка померла.

3 серпня поліція повідомила про затримання підозрюваного в замаху на Катерину Гандзюк Миколи Новікова. 6 серпня його взяли під варту. У той же час представники захисту Новікова стверджували, що у нього є алібі і в день нападу він був зовсім в іншому місці. 22 серпня повідомлялося, що підозрюваного у справі нападу на Херсонську активістку Катерину Гандзюк Миколу Новікова відпустили з-під варти.

На даний момент у справі про вбивство Гандзюк проходять раніше судимий громадянин Олексій Левін, голова Херсонської облради Владислав Мангер і колишній помічник народного депутата від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський, який 20 січня був затриманий співробітниками СБУ.

Голова Херсонської облради Владислав Мангер та екстрадований в Україну з Болгарії Олексій Левін підозрюються в організації вчинення за попередньою змовою групою осіб умисного тяжкого тілесного ушкодження шляхом, що має характер особливої муки, що спричинило смерть потерпілого (ч.3 ст. 27, ч. 2 Ст. 28 ч. 2 ст. 121 КК України). Підозрюваним загрожує до 10 років позбавлення волі. 

Джерело