Передача даних під водою нова система Aqua-Fi

Передача даних у водному середовищі з використанням радіохвиль є малоефективною і не дозволяє використовувати радіозв’язок між водолазами й підводними човнами, а також ускладнює процес трансляції даних на поверхню. Розв’язувати проблему спробували вчені з Університету науки та техніки імені короля Абдалли в Саудівській Аравії, створили систему підводного бездротової оптичної зв’язку (UMOC).Розроблена технологія отримала назву Aqua-Fi і дозволяє передавати відео в форматі HD у водному середовищі за допомогою лазерів. Принцип роботи заснований на трансляції даних отриманих при підводній зйомці, наприклад з використанням смартфона поміщеного в водонепроникний захисний чохол, за допомогою традиційних радіохвиль на проміжний пристрій, закріплений на повітряних балонах аквалангіста.

На наступному етапі мікрокомп’ютер (в даному прикладі Raspberry Pi) перетворює дані у світлові імпульси, кодується у двійковий код і вирушають на приймач з використанням 520-нанометрового лазера або масиву зелених світлодіодів.

Застосування лазера більш перспективно при трансляції даних на великі відстані. Однак використанням світлодіодів вимагає набагато менше енергії. Закодовані дані передаються на приймач, розміщений на днище судна, де вони розшифровуються і перетворюються на звичайні фото або відео матеріали з використанням комп’ютерних дешифраторів. Надалі отримані фото можна традиційним чином передавати в інтернет за допомогою супутників.

Технологія Aqua-Fi раніше тестувалася тільки при трансляції даних між двома комп’ютерами в стоячій воді на відстані 5 метрів. Основна проблема, яка як і раніше актуальна для успішного впровадження технології Aqua-Fi, це подолання ефекту розсіювання світла у рухомій воді. У цих цілях вчені запропонували застосовувати сферичний приймач, здатний вловлювати сигнали, що надходять з різних напрямків.