PlayStation: майже повністю автоматизована збірка консолей

Успіх ігрової консолі залежить не тільки від кількості ігрових хітів, а також від вартості приставки. Для виробника це означає, що собівартість виробництва повинна бути як можна нижче, щоб не зазнавати втрат від випуску пристроїв, хоча такий сценарій цілком допускається в перші роки виходу новинок. В ідеальному випадку виробництво консолей має бути повністю автоматизованим і першої до цього підійшла японська компанія Sony.
Приставки Sony на складальному конвеєрі

Як повідомляє японське видання Nikkei, «секретною зброєю» PlayStation стала практично повністю автоматизована фабрика по збірці PlayStation 4. Можна очікувати, що PlayStation 5 так само буде збиратися на роботизованому конвеєрі. Подібна практика максимально знизить собівартість приставки та дозволить Sony отримувати значну вигоду не тільки від продажу ігор і від підписки на послуги, але також побачити прибуток від продажу «заліза».

Завод Sony з автоматизованою лінією

Автоматизована лінія по збірці PlayStation 4 почала працювати на заводі в Кисаразу (Японія) у 2018 році. З конвеєра виробництва Mitsubishi Electric довжиною 31,4 метра повністю зібрана приставка PlayStation 4 сходить кожні 30 секунд (близько одного мільйона консолей в рік). Для аудиторії з багатомільйонним попитом це невеликий обсяг. На жаль, компанія не розкриває, скільки конвеєрів збирають приставки і які в неї плани щодо подальшої автоматизації виробництва.

Робот встановлює кабелі в роз’єми на платі

Обслуговують конвеєр всього чотири людини: двоє укладають на лінію «голі» материнські плати консолі, а двоє упаковують повністю зібрані приставки. Збірка ― це повна відповідальність роботизованих маніпуляторів. Як стверджують у компанії, Sony володіє єдиним у світі заводом, де роботи роблять такі складні речі, як скручування та установка роз’єми електричних кабелів і шлейфів. Напрямок руху і зусилля по установці гнучких шлейфів у роз’єми ― це нетривіальне завдання навіть для людей, з чим роботи Sony справляються на ура. З 32 автоматизованих маніпуляторів 26 зайняті встановленням кабелів і шлейфів.

Роботизована рука підхоплює приставки з конвеєра для тестування

Водночас не слід розраховувати, що, наприклад, PlayStation 5 буде порівняно недорогий під час старту продажів напередодні нинішнього Різдва за григоріанським календарем. Проте автоматизація виробництва і зниження собівартості складання консолі дозволять Sony створити резерв для маневру ціною, якщо такий буде потрібно для боротьби з конкуруючими ігровими приставками. Зрештою, споживач від цього все одно виграє.