Погіршення слуху може свідчити про наявність коронавірусу, – британські вчені

Шум у вухах є симптомом COVID-19, якщо він супроводжується однією з найбільш поширених попереджувальних ознак цієї хвороби


З відкритих джерел

Британські вчені закликали лікарів звернути увагу на ознаки шуму у вухах, оскільки це може бути недостатньо діагностованим симптомом коронавірусу. Таку заяву зробили дослідники з Університетського коледжу Лондона і Королівського Національного комітету при ЛОР-лікарні, повідомляє Express.

“Незважаючи на велику літературу про COVID-19 і різні симптоми, пов’язані з вірусом, обговорення взаємозв’язку між COVID-19 і слухом відсутнє”, – йдеться у заяві вчених.

За їхніми словами, шум у вухах, зокрема, відчуття незрозумілих звуків, включаючи дзвін, дзижчання, шипіння або пульсацію – це симптоми, які спостерігалися останнім часом у пацієнтів з COVID-19 і вірусом грипу.

Деякі хворі також повідомляли про біль у горлі, головний болі і навіть гикавку, крім більш загальних ознак коронавірусу.

Однак наявність шуму у вухах не завжди означає наявність COVID-19.

Даний симптом також може бути викликаний діабетом, занепокоєнням або навіть прийомом деяких ліків.

Шум в вухах може свідчити про COVID-19, якщо він супроводжується однією з найбільш поширених попереджувальних ознак цієї хвороби, такими як висока температура, кашель і зміна нюху або смаку.

Нагадаємо, вчені з Великої Британії також встановили, що проблеми з нирками, зокрема ниркова недостатність, підвищують ризик смертності серед пацієнтів, хворих на коронавірус.

Джерело