Показані фотографії приймачів інтернету Starlink від Ілона Маска

Компанія SpaceX успішно запускаючи партії супутників проєкту Starlink, вже приступає до тестування системи трансляції інтернету для земних користувачів. Починається програма з формування попередніх заявок на підключення до системи Starlink. Для ефективної працездатності системи Ілона Маска, на Землі повинна бути створена система наземних станцій, що ретранслює сигнал від супутників.Конструкція наземних приймачів поки залишається найбільш таємничою частиною проєкту Starlink. Проте користувач Reddit Darkpenguin22, опублікував знімки, які з великою часткою ймовірності стануть першим публічним зображенням наземних пристроїв, що підключаються до ескадрильї космічних супутників StarX, що транслюють інтернет.

Знімки виконані з використанням телеоб’єктиву великої потужності. З показаних фотографій можна зробити висновок, що приймальний пристрій буде складатись з двох частин. Перша – це великий обтічник діаметром 1,5 метра, який захищає розміщені всередині електронні пристрої наземної станції. Друга частина системи – це власні термінали, які раніше Ілон Маск рекламував як «НЛО на паличці».

За заявою засновника SpaceX приймальна антена обійдеться користувачеві у 200 доларів. Однак фахівці, обговорюючи відому інформацію про майбутній системі, вважають, що в приймачі будуть використані дорогі компоненти, вартість деяких з них перевищить 1500 доларів. Поки проєкт Starlink далека від практичної реалізації та не дозволяє з’ясувати вартість обладнання та абонентну плату для користувача.

Раніше розробники з SpaceX повідомляли, що перший етап трансляції інтернету Starlink полягає в розміщенні на орбіті заввишки 550 км ескадрильї з 1600 супутників. Для реалізації своїх цілей кожен місяць SpaceX здійснює за два пуску груп в 60 супутників. Після того як на орбіті буде розміщене угрупування 800 супутників Starlink, компанія приступить до тестування трансляції інтернету. Наземна система ретрансляторів Starlink дозволить вирішити проблему доставки інтернету конкретного користувача.