Папа закликає до відкритості після зустрічі з Угорщиною Орбаном

Десятки тисяч людей прибувають у Будапешт почути Папу Франциска, який закликав його аудиторію бути ‘відкритою’ та ‘уважною’.

Папа Франциск зустрівся з прем’єр-міністром Угорщини по боротьбі з міграцією Віктором Орбаном під час візиту до країни, в якій він закликав до більшої відкритості, перш ніж вирушити у чотириденний тур Словаччиною.

Під час візиту до Угорщини у неділю, який тривав всього сім годин, папа закликав десятки тисяч людей, що проходили по величезній площі Героїв у Будапешті, про те, щоб він хотів, щоб вони були «обґрунтованими та відкритими, вкоріненими та уважними».

Глава 1,3 мільярда католиків часто звертався за допомогою до маргіналів та представників усіх релігій, які рятуються від війни та бідності.

Тисячі людей скупчилися на головному бульварі неподалік, уздовж якого були встановлені екрани та гучномовці, а інші спостерігали за цим з сусідніх балконів та інших будівель.

‘Папа ніколи нічого не говорить без причини. Його слова добре підібрані і несуть в собі тонкий меседж ‘, – сказала 75 – річна Жужанна Пуштай.

Угорщина вірна своїм корінням, але Папа зазначив, що «хрест також запрошує нас розкинути руки і не закріпитися», – сказав він під час святкування заключної меси Міжнародного Євхаристійного Конгресу.

Френсіс зустрівся з Орбаном та іншими вищими політиками.

‘Я попросив Папу Франциска не допустити загибелі християнської Угорщини’, – написав Орбан на своїй сторінці у Facebook разом із фотографією двох стискаючих один одному рук.

У подарунок Орбан передав понтифіку копію листа, написаного королем Белою IV папі Інокентію IV у 1250 р. З проханням допомогти проти монгольських воїнів, які загрожували християнській Угорщині.

Ватикан охарактеризував зустріч як ‘сердечну’, заявивши, що серед інших тем вони обговорювали питання охорони навколишнього середовища та просування сім’ї.

Між прихильниками Орбана та католицьким лідером не було втраченого кохання. Про-Орбанські ЗМІ та політичні діячі називають Френсіса «антихристиянським» за його настрої щодо біженців.

Раніше Франциск сказав угорським єпископам, що різні етнічні та релігійні групи «перетворили цю країну на багатокультурне середовище», відкривши «велику можливість».

На противагу цьому, підписи Орбана проти міграції включали прикордонні огорожі та табори для осіб, які шукають притулку.

Після того, як він відвідав Словаччину після свого візиту до Угорщини, папа сказав, що в Європі потрібне більше почуття спільності та менше розколів.

‘Важко очікувати, що на Європу все більше впливатиме та збагачуватиметься Євангеліє, якщо ми … ще не повністю об’єднані і не дбаємо один про одного’, – сказав він.

Він сказав, що важко закликати до Європи, на яку більше впливає віра, не беручи до уваги той факт, що люди в регіоні все ще розділені.

Це перший випадок, коли Папа Римський відвідував Словаччину за 18 років, і попереду у нього багатий маршрут.

Поряд з офіційними призначеннями, Папа Франциск також планує відвідати житловий масив у Кошице, де проживають тисячі ромів, які проживають там, незважаючи на складні умови. Він також має зупинитися у Прешові та невеликому містечку Састін-Стразе.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *