Посол України розповів, як білоруські прикордонники обшукали його автомобіль на кордоні

Даний інцидент Кизим оцінює як поганий сигнал для двосторонніх відносин України та БілорусіФото з відкритих джерел

Посол Украіни в Білорусі Ігор Кизим повідомив, що під час його повернення до Мінська минулого тижня його автомобіль зазнав обшуку білоруських прикордонників. Про це Кизим розповів в інтерв’ю TYT.BY.

“Минулими вихідними я перетнув українсько-білоруський кордон і приступив до виконання своїх функцій. Треба сказати, що мій в’їзд до Білорусі був, м’яко кажучи, не дуже дружнім і почався, як я це розцінюю, з провокації. Мій особистий автомобіль, на якому я повертався, піддався огляду білоруськими прикордонниками на порушення норм міжнародного права про дипломатичні відносини і вже зовсім не в дусі наших дружніх двосторонніх відносин. При цьому керівником прикордонного пункту не було дано жодних пояснень”, – зазначив Кизим.

Що саме намагалися знайти в багажнику його машини білоруські прикордонники в пункті пропуску “Нова Гута”, дипломат не зміг пояснити, але не виключив, що могли шукати зброю, або “спорядженого бойовика”.

Даний інцидент Кизим оцінює як поганий сигнал для двосторонніх відносин України та Білорусі. Він зазначив, що даний обшук був зроблений з огляду на антиукраїнську риторику, яка зараз лунає у Білорусі.

Посол нагадав, що нещодавно, наприклад, білоруський Міністр оборони звинувачував Україну в “підігріві деструктивних сил” для зміни влади в Білорусі, а глава МЗС РФ Сергій Лавров говорив про якихось “українських бойовиків”.

Раніше міністерство закордонних справ України відкликало посла в Білорусі Ігоря Кизима на консультації до Києва для оцінки перспектив українсько-білоруських відносин.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначав, що передача Росії бойовиків “Вагнера” підірвала довіру між країнами і завдала важкого удару двостороннім відносинам. Також Кулеба нагадав, що Олександр Лукашенко неодноразово і абсолютно безпідставно звинувачував Україну в недружніх кроках проти Білорусі.

Однак 7 вересня стало відомо, що український посол у Білорусі Ігор Кизим повернувся після консультацій у міністерстві закордонних справ України до Мінська.

Джерело