Представлений перший у світі біонічний 3D очей (відео)

Вчені всього світу працюють над створенням штучних очей, здатних повернути зір пацієнтам за допомогою кібернетичних пристроїв. Дослідники з Гонконгу продемонстрували прототип першого в світі біонічного ока дозволяє розширити можливості людини і внести вклад в процес відновлення зору.

Більшість аналогічних винаходів ґрунтується на застосуванні двомірних оптичних сенсорів. У пристрої, що створений вченими з Гонконгу, використана модель максимально імітує людське око. Прототип отримав назву EC-Eye і являє собою увігнуту сферичну поверхню, на якій розміщені мікроскопічні оптичні датчики, що імітують сітківку людського ока. Передача інформації з датчиків здійснюється за допомогою провідників з рідкого металу, що є імітацією зорових нервів.

В процесі тестування моделі EC-Eye, штучний очей був поміщений перед монітором комп’ютера. Захоплення зображення великих символів, виведених на екран, показав досить чітке перетворення інформації, що дозволяє зчитувати інформацію. Прототип, незважаючи на скромні успіхи, на думку розробників, має величезний потенціал у майбутньому.

Підвищити гостроту зору пристрою EC-Eye планується за допомогою збільшення щільності розміщення оптичних датчиків на поверхні. Крім того штучний очей не обмежений по спектру сприйняття світлових хвиль, що дозволить використовувати нічне бачення і інші можливості, недоступні людським органам зору.