Прокуратура Нью-Йорка почала розслідування щодо дочки Трампа

Прокурори почали розслідування можливих махінацій Іванки Трамп з гонорарами


BBC News

Прокурори в Нью-Йорку в рамках розслідування можливих податкових махінацій президента США Дональда Трампа зацікавилися гонорарами його дочки Іванки. Про це повідомляє New York Times.

“Два окремих розслідування шахрайства щодо президента Трампа і його підприємств в штаті Нью-Йорк, одне кримінальне і одне цивільне, розширилися за рахунок списання податків на мільйони доларів гонорарів за консультації, деякі з яких, пішли на Іванку Трамп”, – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, генпрокурор Нью-Йорка Летиція Джейм, що займається адміністративною справою проти Трампа про шахрайство, направила в Trump Organization запит з проханням надати документи про гонорари, які виплачувалися Іванці. Аналогічну повістку компанія Трампа отримала і від окружного прокурора Манхеттена Сайруса Венса, який веде кримінальне розслідування з тієї ж теми.

За даними видання, такі кроки були зроблені прокуратурою після того, як в кінці вересня з’явилася інформація про те, що Трамп протягом десяти років не виплачував федеральний прибутковий податок. Зазначалося, що в його податковій звітності протягом більшої частини часу фігурували збитки.

В цілому з 2010 по 2018 рік Трамп списав близько 26 мільйонів доларів як витрати на консультаційні послуги, за рахунок чого йому вдалося істотно знизити свої оподатковувані доходи. При цьому відомо, що одним з консультантів, послугами яких користувалася компанія політика, була його дочка Іванка.

Як пише New York Times, хоча законодавство дозволяє американським компаніям списувати свої витрати на консультаційні послуги, необхідно, щоб вони були обґрунтовані, а їх вартість залишалася в межах ринкової.

У свою чергу, Іванка Трамп на своїй сторінці в Facebook назвала розслідування прокуратури політичним замовленням. “Це замовлення демократів Нью-Йорка, який на 100% мотивований політикою і люттю. Вони прекрасно знають, що тут нічого немає і що ніякої податкової пільги не було”, – написала дочка Трампа.

Джерело