Проведено успішне тестування парашутної системи космічного корабля Boeing Starliner

Вимоги до системи безпеки космічних польотів, що пред’являються до кораблів NASA двох конкурентів Boeing і SpaceX, були посилені ще у 2017 році, що вимагає проведення додаткових тестів. Чергове планове випробування парашутної системи корабля Starliner від компанії Boeing закінчилося успішно. Тестування проходило в умовах виникнення позаштатної ситуації, коли процес їх розкриття буде перерваний в результаті дії непередбачуваних факторів.У програмі випробування інженерами Boeing був закладена опція імітації збою в процесі спрацьовування механізму розкриття рятувальної системи, що складається з трьох парашутів. Згідно з планом тестування один з парашутів не розкрився. Однак випробувальна капсула Starliner змогла успішно приземлитися і з двома парашутами через дві з половиною хвилини після початку випробувань.

Зібрані розробниками дані тестування, визнаного NASA успішними, буде використано при підготовці до повторного польоту корабля Starliner до МКС, а також проведення першого пілотованого польоту. Дані випробувань будуть передані в NASA для вивчення можливості використання результатів для власних польотів космічних апаратів. Відомо, що конструкція парашутної системи Boeing аналогічна конструкції, яку NASA планує використовувати для забезпечення безпечного повернення людей з Місяця.

Головний конкурент Ілона Маска компанія Boeing веде підготовку до другого тестового запуску Starliner до МКС в безпілотному режимі. Перше випробування, проведене в грудні 2019 року, пройшло частково успішно і корабель не зміг вийти на задану орбіту для стикування з МКС. Однією з причин невдачі було визначено відсутність комплексного тестування капсули, необхідне для виявлення проблем в системі управління. Агентство NASA надала Boeing ще один шанс і дало добро на повторний запуск Starliner до МКС. Зараз дата повторного тестування польоту Starliner до МКС поки невідома.