Qualcomm представила 8-нм Snapdragon 690: 5G і Cortex-A77 для середнячків

Qualcomm розширила портфель своїх однокристальних систем з підтримкою 5G до серії Snapdragon 600, представивши нову платформу Snapdragon 690. Мова йде про значне оновлення 600-ї серії: модернізації піддалися не тільки можливості стільникового зв’язку, але і інші ключові блоки.

Хоча Snapdragon 690 зберіг конфігурацію потужних та енергоефективних ядер 2 + 6, Qualcomm вдалося інтегрувати новітні високопродуктивні ядра Cortex-A77, що призвело до підвищення продуктивності на 20 % завдяки мікроархітектурним поліпшенням. Тактові частоти залишаються такими ж, як і в інших останніх моделях серії 600: 2 ГГц Cortex-A77 і 1,7 ГГц — для Cortex-A55.

Що стосується графічного прискорювача, то і тут в кристал інтегрований новий блок Adreno 619L, що призвело до ще більшого приросту продуктивності — до 60 % у порівнянні з Snapdragon 675 попереднього покоління. Пам’ять, на жаль, використовується та ж: LPDDR4X з підтримкою двох 16-бітових каналів. Втім, цього достатньо для вимог до пропускної здатності в цьому сегменті.

Qualcomm також пропонує деякі нові мультимедійні функції, перекочувавши в серію 600 з більш висококласних чіпів. Процесор обробки зображень Spectra iSP здатний захоплювати фотографії в дозволі до 192 Мп; або в 48 Мп в режимі багатокадрового шуму заглушення; або одночасне знімання з 32-Мп і 16-Мп датчиків. Чіп також підтримує 10-бітний конвеєр захоплення і відображення, що дозволяє записувати і відтворювати відео в 4K HDR (на жаль, про 60 кадрах/с нічого не говориться).

Ключовою особливістю Snapdragon 690 є, зрозуміло, підтримка 5G. Вбудований модем X51 додає підтримку міжнародних діапазонів з частотою менше 6 ГГц, а швидкість доходить до 2500 Мбіт/с для звантаження і 1200 Мбіт/с — для завантаження. Чіп, мабуть, не підтримує роботу в діапазоні міліметрових хвиль, що має сенс з урахуванням цінового діапазону і відсутності mmWave на більшості ринків.

Snapdragon 690 також здатний запропонувати просунуті функції машинного навчання. Серед виробників, які готують смартфони на базі Snapdragon 690, згадуються HMD Global, LG Electronics, Motorola, SHARP, TCL і Wingtech. Очікується, що новий чіп з’явиться в пристроях різних постачальників вже в другій половині року.