Рада підтримала зміни до закону про концесію


Офіс президента України

Верховна Рада підтримала за основу законопроект № 3961 про внесення змін до закону “Про концесію”. “За” проголосували 226 народних депутатів.

Онлайн-трансляцію вів телеканал “112 Україна“.

Документ внесить зміни до закону “Про концесію”, змінивши термін набрання чинності положень, що визначають використання ЕТС, з 1 жовтня 2020 року на 1 січня 2022 року.

Документ пропонує відтермінувати початок функціонування електронної торгівельної системи для проведення концесійних конкурсів, оскільки таких систем не існує ніде у світі і нам потрібен час для її розробки.

“На жаль, коронакриза і відсутність коштів у держбюджеті призвели до того, що ми не могли її розробити упродовж 2019-2020 років. Наразі у нас є домовленості з ЄБРР і ми розпочинаємо підготовку цієї ЕТС”, – заявила під час обговорення заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ірина Новікова.

На думку авторів законопроекту, зазначені зміни забезпечать достатність часу для розроблення якісних, досконалих та зрозумілих правил функціонування ЕТС, гарантованого належного захисту конфіденційної інформації, розміщеної у такій системі.

Джерело