Рада розблокувала підписання “антиколомойського” закону: хто був проти

Читати новину: Російською

Верховна Рада на пленарному засіданні 19 травня не прийняла дві постанови щодо скасування результатів голосування в другому читанні й у цілому “банківського” законопроекту №2571-д. Постанови блокували підписання т.з. “антиколомойського” закону спікером ВР, повідомляє Абзац.

За постанову 2571-д-П авторства депутата фракції “Слуга народу” Олександра Дубінського проголосували 84 парламентарії, постанову 2571-д-П позафракційного Антона Полякова підтримали ще менше нардепів – 78.

У результаті Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності розблоковано для підписання спікером Верховної Ради та президентом України.

Законопроект №2571-д, який було прийнято 13 травня, є переліком змін до банківського законодавства, які в тому числі стосуються судових розглядів навколо рішень Національного банку. Закон стосується всіх банків, які збанкрутували внаслідок кризи 2014-2015 років.

Згідно з документом, колишні власники банків-банкрутів можуть визнати дії держави неправомірними, але не можуть повернути контроль над фінустановами. При цьому вони можуть претендувати на матеріальну компенсацію, але для цього повинні довести свої збитки за допомогою міжнародного аудитора.

Закон прямо вплине практично на всі судові процеси, які йдуть навколо націоналізації ПриватБанку, який раніше належав олігархам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.

Прийняття “антиколомойського” закону було останньою умовою Міжнародного валютного фонду для надання фінансування Україні. Втім, після прийняття відповідного законопроекту в парламенті було зареєстровано дві постанови, які заблокували підписання закону спікером парламенту й президентом.

Автор однієї з постанов, “слуга” Олександр Дубінський, якого пов’язують з олігархом Коломойським, прокоментував рішення Ради щодо розблокування банківського закону: “Сьогодні парламент остаточно відкрив шлях для підписання президентом антибанківські законопроекту 2571-д, яким з чиновників НБУ часів Порошенко і з самого експрезидент знімається відповідальність за націоналізацію ПриватБанку”.

Раніше колишній прем’єр-міністр України, народний депутат Юлія Тимошенко заявила, що її фракція “Батьківщина” звернеться до Конституційного суду щодо відповідності Основному закону прийнятого Верховною Радою законопроекту №2571-д.