Проєкт CBDC від RBI може знадобитися, щоб він діяв як Apple або Google

Багато в чому пандемія Covid-19 прискорила подорож людства в майбутнє. Прийняття технологій та використання Інтернету стрімко зросли таким чином, що вони стисли роки зростання лише в один. Компанії скидають жир, накопичений за багаторічну поведінку, а споживачі швидко адаптуються до свого нового середовища.

Певним чином уряд теж продемонстрував пристосованість перед кризою і, здається, готовий запустити себе у вищі ешелони світу технологій із запропонованим законопроектом про криптовалюту.

Хоча запропонований законопроект отримав відмінність щодо запропонованих обмежень щодо приватних криптовалют, таких як біткойн, Ethereum та ін., Інша його частина захоплює – проект власного Індійського центрального банку щодо цифрової валюти (CBDC).

Індія відстає в цьому просторі, враховуючи кількість років, які Китай витратив на розвиток цифрового юаня. Але краще пізно, ніж ніколи.

Розробка CBDC не є середнім завданням і потребуватиме кількох далекосяжних змін у тому, як центральний банк здійснює свою діяльність. Хоча ніхто не скаже, що Резервний банк Індії не хоче змінюватися, цілком правдоподібно сказати, що це повільний старт в деяких аспектах.

Центральний банк заявив, що його внутрішня панель працює над моделлю цифрової рупії і незабаром може розпочати пробний запуск цифрової валюти. CBDC, однак, може вимагати зміни підходу від центрального банку.

В даний час у всьому світі існує подвійна грошово -кредитна система, в якій державні гроші (скажімо рупія) виступають основою для приватних грошей (таких як кредитні картки, дебетові картки), випущені банками.

Можна припустити, що як тільки цифрова рупія стане доступною, банки більше не матимуть потреби випускати приватну форму грошей. Все можна зробити в цифровому вигляді через централізований орган, тобто ІРБ. Тоді роль приватних гравців обмежиться наданням послуг гаманця.

Тобіас Адріан і Томмазо Манчіні-Гріффолі з Міжнародного валютного фонду, однак, стверджують, що нинішня подвійна валютна система може існувати в епоху цифрових технологій.

«Цифрові валюти центрального банку схожі як на смартфон, так і на його операційну систему. На базовому рівні це технологія розрахунків, що дозволяє зберігати та передавати гроші, подібно до бітів, що надсилаються між процесором телефону, пам’яттю та камерою. На іншому рівні вони є формою грошей зі специфічними функціональними можливостями та зовнішнім виглядом, подібними до операційної системи »,-нещодавно сказали Адріан і Манчіні-Гріффолі у блозі МВФ.

Дует вважає, що для управління цифровою валютою центральним банкам доведеться діяти як Apple або Microsoft, щоб гарантувати, що суверенна цифрова валюта залишатиметься найвищим вибором громадян.

Оскільки цифрова валюта набуває популярності, технології навколо неї будуть швидко розвиватися, а також вимоги споживачів, які вимагатимуть більш зручних способів обробки платежів та грошових переказів.

Діючи як постачальник операційної системи, ІРБ може сприяти інноваціям, дозволяючи приватному сектору спиратися на створену ним основу. Це може бути подібним до того, як розробники додатків впроваджують нові функції на додаток до існуючих операційних систем у наших мобільних телефонах. Подумайте про те, як Instagram став можливим, оскільки Стів Джобс надав платформу Apple iOS, або Google надав Android, для її існування.

Можливо, таким чином, як приватні, так і державні гроші можуть співіснувати в епоху цифрових технологій грошової системи. Це вимагатиме від центрального банку впровадження та впровадження технологій, як ніколи раніше. Можна сподіватися, що це виклик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *