Резніков розповів, який варіант “особливого статусу Донбасу” пропонує Україна

Уряд точно не вестиме мову про включення особливого статусу до Конституції України – це найгірший шлях, який може призвести до федералізації і втрати суверенітету країни

Віце-прем’єр і міністр реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков
З відкритих джерел

Україна пропонує для Донбасу свій варіант “особливого статусу” у вигляді економічного розвитку, пільгових умови для ведення бізнесу та децентралізації, однак про включення його до Конституції не йдеться. Про це заявив віце-прем’єр-міністр-міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, перший заступник голови делегації України в ТКГ Олексій Резніков в інтерв’ю телеканалу N1, який веде мовлення в Хорватії, Сербії та Боснії, передає “Інтерфакс Україна”.

“Я прихильник теорії українського варіанту “особливого статусу” – це економічний розвиток Донбасу, пільгові умови для бізнесу. І друге – це децентралізація. Цього буде достатньо, щоб розвивати український Донбас”, – зазначив Резніков.

За його словами, спеціальний статус – це робоча назва закону “Про особливості місцевого самоврядування”. Проте уряд точно не вестиме мову про включення особливого статусу до Конституції України. На думку віце-прем’єра, це найгірший шлях, який може привести до федералізації і до втрати суверенітету країни.

Нагадаємо, в серпні глава української делегації в ТКГ в Мінську Леонід Кравчук заявив, що вимога РФ про закріплення особливого статусу окремих районів Донецької та Луганської областей в Конституції України не буде підтримана Верховною Радою.

Разом з тим, у вересні представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи Андрій Костін повідомив, що Верховна Рада погодилася включити “формулу Штайнмаєра” в закон про особливий статус Донбасу.

Джерело