Робот-лінивець SlothBot вийде на боротьбу за екологію планети

Вчені з Технологічного інституту Джорджії створили й приступили до польових випробувань унікального робота SlothBot, дизайн якого навіяний тваринами лінивцями. Протягом наступних кількох місяців відвідувачі Ботанічного саду Атланти зможуть спостерігати за реальними випробуваннями нового незвичайного високотехнологічного пристрою покликаного боротися за збереження природи.

Основною особливістю робота SlothBot, зовні схожого з неквапливим лінивцем, є його тривала робота в автономному режимі. Цьому сприяє невеликий обсяг роботи, що виконується пристроєм, енергетична ефективність і підживлення акумуляторів з використанням сонячних батарей. Пересуватися по території Ботанічного саду робот-лінивець буде спеціально закріпленим кабелям.

Робот SlothBot має габаритні розміри, схожі з прообразом (близько одного метра в довжину). Корпус робота надрукований на 3D принтері, а всередині розміщений електродвигун, акумулятор і комплект датчиків, за допомогою якого SlothBot буде моніторити навколишнє середовище. Поповнення енергії буде здійснюватися з використанням сонячних батарей.

Головним завданням робота-лінивця стане фіксація температури, погоди та вмісту в повітрі вуглекислого газу. За заявою розробників для створення довготривалої картини екологічної обставини в природних парках потрібно саме такі пристрої, здатні тривалий час неквапливо фіксувати дані. Передбачається, що робот зможе працювати від декількох місяців до декількох років.

У демонстраційному ролику показано, як SlothBot пересувається по кабелях закріпленим у Ботанічному саду Атланти. Примітно, що механічний лінивець починає рухатися тільки в тих випадках, коли йому потрібно «зловити» сонячний промінь для підзарядки батареї. У майбутньому такі пристрої зможуть працювати на відкритих просторах, переміщаючись по системах натягнутих кабелів, послідовно переходячи від одного до іншого.