Розпочато роботи по створенню розумного міста Ейкон-Сіті з власною криптовалютою

Ідея створення першого в Африці розумного міста належить знаменитому американському співакові Эйкону (Akon) має сенегальське походження. Перше повідомлення про початок роботи над проєктом міста Ейкон-Сіті (Akon City) було оприлюднено ще у 2018 році, а цієї зими співак повідомив про намір почати будівництво на ділянці у 2 тисячі акрів, розташованому близько Дакара, столиці Сенегалу. Земля була подарована Эйкону президентом країни Маки Саллом.Тепер у червні 2020 року офіційно оголошено про підписання партнерської угоди між американською консалтинговою інжиніринговою фірмою KE International і Akon City. Контракт на суму в 6 мільярдів доларів США фінансуватиметься американськими інвесторами, і спрямований на проєктування, будівництво та експлуатацію розумного міста.

Однією з особливостей міста стане використання на його власній території криптовалюти AKoin, яка за задумом організаторів ініціює процес просування цифрових грошей і технології блокчейн на африканському континенті.

Перша фаза проєкту завершиться до 2023 року і буде містити будівництво електростанції, лікарень, доріг, магазинів та школи. До 2029 року буде відкрито другий етап, в ході якого в місті будуть побудовані коледж, університет, поліційні ділянки, промисловий комплекс і стадіон. Всі підприємства в Akon City будуть використовувати криптовалюту AKoin.

Akon City буде повністю працювати на поновлюваних джерелах енергії. Повне завершення будівництва намічено на 2030 рік. За задумом засновника, Akon City стане другим африканським містом, повністю сертифікований за стандартами «Лідер в області енергетичного та екологічного дизайну» (LEED). Перший місто з сертифікатом LEED перебуває в Кенії, називається Медичний і технологічне Місто Мвале (MMTC) також побудований з допомогою KE International.

Більш докладні відомості про місто Akon City стануть відомі після затвердження проєкту. Поки передбачається, що криптовалютне місто отримає рукотворне озеро з прогулянковими терасами, а також башти хмарочоси аналогічні футуристичним будівлям Leeza Soho в Пекіні створеним за проєкту Захи Хадіду.

Поряд з Ейкон, співорганізатором проєкту Akon City виступає державне туристичне агентство Сенегалу SAPCO, яка планує запустити через футуристичний місто нові туристичні маршрути.